Niedziela w Serie A: emocje w szlagierze, świetna forma Udinese, były zawodnik Lecha zaskoczył Juventus [WIDEO]

gracze Udinese
PressFocus Na zdjęciu: gracze Udinese

Wyniki 7. kolejki Serie A. W niedzielę zostało rozegranych sześć spotkań. W hicie Milan przegrał u siebie z Napoli 1:2. Dla mistrzów Włoch to pierwsza porażka w tej kampanii. Wcześniej Juventus przegrał na wyjeździe z Monzą 0:1. Jedynego gola dla beniaminka zdobył Christian Gytkjaer (były gracz m.in. Lecha Poznań). W pierwszej niedzielnej konfrontacji Udinese ograło Inter 3:1. Dla gospodarzy to piąta kolejna wiktoria. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Piękny sen Udinese trwa dalej, Juventus bez oczek, Milan z pierwszą porażką

O 12:30 rozpoczęło się spotkanie Udinese – Inter. Goście zaczęli z wysokiego C. Już w szóstej minucie pięknie z wolnego przymierzył Nicolo Barella. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Udinese Calcio po raz kolejny pokazało, że potrafi walczyć do końca. Ostatecznie gospodarze triumfowali 3:1 i po swoim spotkaniu awansowali na pierwsze miejsce. Cremonese podejmowało Lazio. Niespodzianki nie było, a rzymianie pewnie triumfowali 4:0. Dorian Ciężkowski był rezerwowym bramkarzem w ekipie beniaminka.

Fiorentina grała na swoim terenie z Veroną. Ekipa z Florencji wykorzystała atut stadionu i triumfowała 2:0. Szymon Żurkowski był tylko rezerwowym zawodnikiem w drużynie gospodarzy. Paweł Dawidowicz (Verona) wszedł na boisko w drugiej połowie.

Przebieg spotkania Monza – Juventus mocno zaskoczył. Do przerwy było 0:0, a dodatkowo Stara Dama od 40. minuty musiała sobie radzić w dziesięciu (czerwony kartonik za bezmyślny faul zobaczył Angel Di Maria). Na kwadrans przed końcem Monza wyszła na prowadzenie po golu Christiana Gytkjaera. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę trzech oczek dla beniaminka. Milik nie grał w tej potyczce z powodu kartek. Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

AS Roma podejmowała Atalantę. W 35. minucie na listę strzelców płaskim, precyzyjnym strzałem wpisał się Giorgio Scalvini. Rzymianie nie byli w stanie odpowiedzieć i nie zainkasowali nawet jednego oczka. Nicola Zalewski wszedł na ostatnie minuty.

Milan rywalizował na San Siro z Napoli. W pierwszym składzie gości wyszedł Piotr Zieliński (został zmieniony pod sam koniec). W 54. minucie z karnego nie pomylił się Matteo Politano. Wyrównał Olivier Giroud. Ostatnie słowo należało do klubu z Neapolu. Celną główką popisał się Giovanni Simeone i to goście zanotowali kolejny triumf w tej kampanii. Obecnie Napoli jest na pierwszej lokacie.

Wyniki 7. kolejki

Udinese – Inter 3:1 (1:1)

Milan Skriniar (23′ – gol samobójczy), Jaka Bijol (85′), Tolgay Arslan (90+3′) – Nicolo Barella (6′)

Cremonese – Lazio 0:4 (0:3)

Ciro Immobile (7′, 21′), Sergej Milinković-Savić (45+2′), Pedro (79′)

Fiorentina – Hellas 2:0 (1:0)

Jonathan Ikone (13′), Nicolas Gonzalez (90′)

Monza – Juventus 1:0 (0:0)