Serie A: kontuzja Polaka, coraz większa przewaga, koniec kiepskiej passy [WIDEO]

gracze Verony
PressFocus Na zdjęciu: gracze Verony

Wyniki 19. kolejki Serie A. Napoli wygrało w delegacji z Salernitaną 2:0. W tym momencie gracze tego klubu mają 12 oczek przewagi nad Milanem i 13 nad Interem (zespoły z Mediolanu rozegrały jedną potyczkę mniej). W innych spotkaniach Verona ograła Lecce 2:0 (w 28. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić defensor gospodarzy Paweł Dawidowicz), a Fiorentina okazała się słabsza od Torino (0:1 – to pierwszy triumf Byków od 9 listopada). Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Po dwa gole w Weronie i Salerno, Byki tym razem z tarczą

Verona podejmowała Lecce. Gospodarze wykorzystali atut własnego stadionu i ostatecznie triumfowali 2:0. Dawidowicz zagrał w tej potyczce niecałe 30 minut, ponieważ przytrafiła mu się kolejna kontuzja. Mateusz Praszelik (Verona) wciąż narzeka na uraz. Na ławce gości całe spotkanie przesiedział zaś Marcin Listkowski.

Napoli grało w delegacji z Salernitaną. Liderzy Serie A zrobili kolejny krok w kierunku Scudetto i triumfowali 2:0. 85 minut w ich szeregach rozegrał Piotr Zieliński. Bartosz Bereszyński był tylko rezerwowym. Z kolei Krzysztof Piątek zagrał całe spotkanie dla gospodarzy i niestety nie wykorzystał bardzo dobrej okazji.

W spotkaniu Fiorentina – Torino padł wynik 1:0 dla Byków. Turyńczycy czekali na kolejny ligowy triumf… od 9 listopada 2022 roku. Karol Linetty (Torino) pojawił się na boisku w 69. minucie.