“Ten zespół zasługuje na dużo większy szacunek i uznanie”

Jose Mourinho
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Jose Mourinho

Nie bez problemów, ale AS Roma wygrała w sobotę z Hellas Veroną i wskoczyła na podium Serie A. Po spotkaniu Joe Mourinho stwierdził, że jego zespół jest zdecydowanie niedoceniany. 

  • AS Roma wygrała w niedzielę z Hellas Verona 1:0
  • Rzymianie wskoczyli tym samym na podium ligi włoskiej
  • Jose Mourinho oczekuje większego szacunku i uznania dla swojej drużyny

Mourinho wyciska z AS Romy maximum?

Ze zmiennym szczęściem radziła sobie AS Roma w ostatnich spotkaniach. Zespół odpadł z rywalizacji o puchar Włoch w meczu z Cremonese, a w Lidze Europy poległ w pierwszym meczu 1/16 finału z Salzburgiem. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w lidze, gdzie udało mu się wskoczyć na podium.

W niedzielę Wilki wygrały 1:0 z Hellas Veroną po golu Oli Solbakkena. Zadowolony z postawy zespołu był Jose Mourinho. Portugalczyk po spotkaniu przyznał w rozmowie z mediami, że w jego opinii zespół jest niedoceniany.

Campos kontaktował się z Mourinho. Galtier na wylocie z PSG?
Jose Mourinho

W ostatnich tygodniach nie dzieje się dobrze w Paris Saint-Germain. Francuskie media informują, że w razie niepowodzenia paryżan w obecnych rozgrywkach posada Christophe’a Galtiera jest zagrożona, ponieważ Luis Campos już kontaktował się z Jose Mourinho. PSG czekają poważne zmiany personalne po zakończeniu sezonu Dziennikarz FootMercato Santi Aouna donosi, że pozycja Christophe’a Galtiera w szatni Paris

Czytaj dalej…

– To było zasłużone zwycięstwo. Pięciu, czy sześciu zawodników grało w meczu z Salzburgiem, Karsdorp i Spinazolla nie grali od dłuższego czasu, Bove grał na plastikowych boiskach aż do czasu ubiegłego sezonu. Solbakken zaczyna dopiero poznawać mechanizmy w drużynie, a Nicola Zalewski jest rzucany po różnych pozycjach – zaczął wymieniać Mourinho.

– El Shaarawy jest obecnie u kresu swoich możliwości fizycznych. Ludzie nie dają tej drużynie tyle, na ile zasługuje. Belotti zasługiwał na bramkę z uwagi na to, jak dobry mecz rozgrywał, ale cieszę się z powodu całej grupy. Ludzie powinni dawać im więcej, chociażby z uwagi na te wszystkie warunki. Jeżeli tego nie rozumieją, to ich problem – dodał.

Roma przegrała tylko jeden z ostatnich 10 meczów w Serie A. Rzymianie dorównali w tabeli ligowej Milanowi, który również ma 44 punkty, jednak nieco gorszy bilans bramkowy. 

Komentarze