Roma – Milan: Rossoneri zweryfikowali Mourinho, Ibrahimović podbił Rzym

Zlatan Ibrahimovic

AS Roma uległa w ostatnim sobotnim spotkaniu AC Milanowi 1:2 (0:1). Bohaterem Rossonerich został Zlatan Ibrahimović, który zdobył bramkę, a także wypracował jedenastkę. Podopieczni Stefano Pioliego dzięki wygranej zrównali się punktami z SSC Napoli w ligowej tabeli.

Milan lepszy od Romy

AS Roma w najciekawszym starciu niedzieli mierzyła się w roli gospodarza z ekipą Stefano Pioliego, chcąc odrobić straty do ekip prowadzących w ligowej stawce. Niemniej Milan ze Zlatanem Ibrahimoviciem w składzie liczył na 10. zwycięstwo w sezonie. Szwed miał jednocześnie pomóc mediolańczyków zrównać się punktami z SSC Napoli.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico zdecydowanie nie mogli narzekać na nudę. Obie ekipy od pierwszych fragmentów rywalizacji dały do zrozumienia, że nie zamierzają odpuszczać. Tym samym bramkarze obu teamów musieli mieć się na baczności.

Wynik rywalizacji został otwarty w 26. minucie. Ibrahimović sprawił, że fani Giallorossich mogli być zawiedzenie. Doświadczony napastnik oddał piekielnie mocne uderzenie z rzutu wolnego, nie dając żadnych szans na udaną obronę Rui Patricio.

Jeszcze przed przerwą Milan jeszcze raz skierował piłkę do siatki. W roli głównej wystąpił Rafael Leao. Aczkolwiek trafienia Portugalczyka nie uznał sędzia zawodów Fabio Maresca i do przerwy aktualnie wicemistrzowie Włoch prowadzili tylko 1:0.

W drugiej połowie Rossoneri dali radę podwyższyć prowadzenie. Ibrahimović w 53. minucie został sfaulowany przez Ibanez i rozjemca zawodów wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał pewnym strzałem Franck Kessie i Roma znalazła się w trudnym położeniu.

Po ponad godzinie gry sytuacja drużyny z Mediolanu nieco się skomplikowała, bo Theo Hernandez za swoje kolejne przewinienie w meczu ujrzał drugą żółtą kartkę, a co za tym idzie czerwoną i goście musieli kończyć zawody w zdekompletowanym zestawieniu.

Tuż przed kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Stephan El Shaarawy, oddając strzał pod poprzeczkę. Niemniej to było wszystko, na co było stać Romę. Tym samym Rossoneri wygrali 2:1. Jednocześnie Milan może pochwalić się dorobkiem 31 oczek na koncie. Z kolei rzymianie ponieśli czwartą porażkę w sezonie. W następnej kolejce Roma zagra na wyjeździe z Venezią, a mediolańczycy u siebie z Interem Mediolan w Derby della Madonnina.