Serie A
Serie A

Quagliarella: Dużo zawdzięczam Sampdorii

Niezwykłą formą w trakcie trwającej kampanii imponuje Fabio Quagliarella, broniąc barw UC Sampdorii. Doświadczony napastnik pozwolił sobie na podziękowania w kierunku klubowi z Ligurii, który pozwolił mu przeżywać drugą piłkarską młodość.

Czytaj dalej…

W tym sezonie 36-letni piłkarz zaliczył już 21 goli w Serie A, biorąc czynny udział w wyścigu o koronę strzelców włoskiej ekstraklasy. Dobra dyspozycja zawodnika zaowocowała też powrotem do reprezentacji Włoch.

– Dla mnie Sampdoria to wszystko – powiedział Quagliarella w rozmowie z Il Secolo XIX.

– Jestem temu klubowi bardzo wdzięczny. Dzięki Sampdorii odzyskałem wiarę w swoje możliwości, co dało mi możliwość powrotu do drużyny narodowej – dodał piłkarz.

– Dzięki temu klubowi mam okazję przeżywać drugą młodość, co mnie cieszy. W Sampdorii czuje się jak w domu, czuję sympatię kibiców i miasta – kontynuował.

Już w najbliższy weekend dojdzie do kolejnych w historii derbów Genui. Quagliarella zabrał głos także w tej kwestii.

– Kibice obu klubów zawsze traktowali mnie dobrze. Czasem jest tak, że w innych miastach, gdzie rozgrywane są spotkania derbowe, pojawiają się wrogie relacje kibiców. W przypadku Genui mogę powiedzieć, że derby zawsze są świetne – skwitował.


Komentarze