Wpadka Milanu, trzy oczka Monzy, Atalanta straciła punkty – podsumowanie soboty w Serie A

Wyniki sobotnich spotkań 25. kolejki Serie A. Fiorentina niespodziewanie wygrała z Milanem (2:1), Atalanta Bergamo podzieliła się punktami z Udinese Calcio (0:0), a Monza pokonała Empoli (2:1).

Armando Izzo
PressFocus Na zdjęciu: Armando Izzo
  • Milan nieoczekiwanie przegrał z Fiorentiną
  • Armando Izzo został bohaterem Monzy
  • Atalancie nie udało się pokonać Udinese

Ładny gol Jovicia, cenne zwycięstwo Monzy

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się meczem dzisiejszego dnia było starcie Fiorentiny z Milanem. Podopieczni Stefano Piolego zawiedli w potyczce rozgrywanej na Stadio Artemio Franchi, bowiem przegrali z Violą 1:2 w wyjazdowym spotkaniu w ramach 22. kolejki Serie A.

Wynik tej rywalizacji w 49. minucie otworzył Nicolas Gonzalez, na 2:0 w 87. minucie podwyższył Luka Jović, a w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla gości zdobył Theo Hernandez.

W pierwszym sobotnim starciu włoskiej ekstraklasy Monza na własnym stadionie podejmowała Empoli. Klub spod Mediolanu wygrał 2:1 ze swoim rywalem, a decydującego gola strzelił Armando Izzo. Atalanta Bergamo natomiast bezbramkowo zremisowała z Udinese Calcio.