Polacy z bramkami, dramat Drągowskiego – niedziela z Serie A

Rafael Leao

Podsumowanie niedzielnych meczów 15. kolejki Serie A. Inter Mediolan, AC Milan i Juventus wygrały swoje spotkania. Bramki zdobywali Karol Linetty i Arkadiusz Milik, natomiast Bartłomiej Drągowski doznał kontuzji, która eliminuje go z wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze.

Polacy dali o sobie znać w Serie A

W ten weekend rozegrała się ostatnia kolejka Serie A w 2022 roku. W niedzielę nie brakowało hitów, bowiem swoje mecze rozgrywało większość czołowych ekip w kraju. O godzinie 12:30 Atalanta mierzyła się przed własną publicznością z Interem Mediolan. Zdołała objąć prowadzenie, lecz potem to “Nerrazzuri” strzelali kolejne bramki. Ostatecznie gospodarze z Bergamo przegrali 2-3.

Jednym z bohaterów meczu Romy z Torino niespodziewanie był Karol Linetty, który w 55. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bramka na Stadio Olimpico była dla niego pierwszą w tym sezonie. Po szalonej końcówce rzymianie zdołali zremisować za sprawą Nemanji Maticia.

Prawdziwy dramat przeżył z kolei Bartłomiej Drągowski. W 43. minucie starł się poza polem karnym z zawodnikiem rywali i doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. Przedstawiciel PZPN poinformował, że w kadrze zastąpi go Kamil Grabara.

Milan po raz kolejny zdołał wyrwać zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Mistrzowie Włoch po pierwszej połowie remisowali z Fiorentiną 1-1, a o wygranej przesądziło samobójcze trafienie Nikoli Milenkovicia.

W ostatnim niedzielnym meczu mierzyły się sąsiadujące w tabeli drużyny Juventusu oraz Lazio. “Stara Dama” udowodniła, dlaczego znacząco poprawiła swoją pozycję w Serie A. Miała ona pełną kontrolę nad przebiegiem gry i wbiła rzymianom trzy bramki. W 90. minucie wynik na 3-0 ustalił Arkadiusz Milik.

Wyniki meczów 15. kolejki Serie A

Atalanta – Inter 2:3 (1:1)

25′ Lookman, 77′ Palomino – 36′, 56′ Dżeko, 61′ Palomino (sam.)

AS Roma – Torino 1:1 (0:0)

90+4′ Matić – 55′ Linetty

Monza – Salernitana 3:0 (2:0)

24′ Augusto, 35′ Mota, 76′ Pessina

Hellas – Spezia 1:2 (1:0)

30′ Verdi – 53′, 69′ Nzola

Milan – Fiorentina 2:1 (1:1)

2′ Leao, 90+2′ Milenković (sam.) – 28′ Barak

Juventus – Lazio 2:0 (1:0)