Sensacja w Neapolu! Ekipa Bereszyńskiego pokonała mistrza [WIDEO]

Empoli sprawiło nie lada sensację na Stadio Diego Armando Maradona w spotkaniu 12. kolejki Serie A. Zespół Bartosza Bereszyńskiego wygrał 1:0 z Napoli, gdzie na co dzień występuje Piotr Zieliński.

Bartosz Bereszyński
IMAGO / Fabio Fagiolini Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński
  • Empoli przed tą serią gier znajdowało się w strefie spadkowej Serie A
  • Napoli jednak nie poradziło sobie z outsiderem
  • Na stadionie w Neapolu padł wynik 1:0 dla gości

Niespodzianka na Stadio Diego Armando Maradona

Napoli w niedzielę po południu na Stadio Diego Armando Maradona podejmowało Empoli w meczu 12. kolejki Serie A. Po stronie gości w tym spotkaniu nie mógł zagrać kontuzjowany Sebastian Walukiewicz.

Na boisku zobaczyliśmy za to innych reprezentantów Polski – Piotra Zielińskiego oraz Bartosza Bereszyńskiego. Pomocnik rozpoczął dzisiejsze zawody na ławce rezerwowych, ale wszedł w 54. minucie, by pomóc gospodarzom. Natomiast prawy obrońca wyszedł w pierwszym składzie Empoli, a boisko opuścił w 63. minucie, kiedy został zmieniony przez Tyronne’a Ebuehiego.

Mistrz Włoch oczywiście stworzył sobie dzisiaj więcej okazji oraz miał większe posiadanie piłki od swojego rywala, lecz ostatecznie nic z tego nie wynikło. Sensacyjne zwycięstwo podopiecznym Aurelio Andreazzoliego w doliczonym czasie gry zapewnił Ukrainiec – Viktor Kovalenko.

Napoli przegrało zatem z Empoli 0:1 i nie wyprzedzi w tabeli trzeciego Milanu.

SSC Napoli – Empoli FC 0:1 (0:0)

0:1 Viktor Kovalenko 90+1′