Mertens za wszelką cenę chce zostać w Napoli

Dries Mertens
PressFocus Na zdjęciu: Dries Mertens

Dries Mertens ze wszystkich sił stara się pozostać w Napoli, przynajmniej na następny sezon. Belg odrzuca propozycje inne klubów czekając na ofertę od Azzurrich.

  • Dries Mertens chce pozostać w Napoli na kolejny sezon
  • Belg pozostaje obecnie bez klubu po tym, jak jego kontrakt z Azzurrimi wygasł
  • Gracz czeka na propozycję nowego kontraktu od zespołu z Kampanii

Mertens jest skłonny zrezygnować z części wynagrodzenia

Dries Mertens jest teraz wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu jego kontraktu z Napoli w zeszłym tygodniu. Mimo to Belg ani myśli ruszać się z Neapolu. Jego priorytetem jest pozostanie na południu Włoch.

Belgijski napastnik dołączył do Partenopei latem 2013 roku z PSV i został najlepszym strzelcem klubu wszechczasów po strzeleniu 148 goli we wszystkich rozgrywkach, wyprzedzając legendy klubowe, takie jak Diego Maradona i Marek Hamsik. Mimo, że ma 35 lat, nadal jest w stanie zaimponować w Serie A, a w ostatniej kampanii strzelił 11 bramek w 30 meczach ligowych.

Jak donosi Gianluca Di Marzio, Mertens jest gotowy zrobić wszystko, aby pozostać z Napoli. Zawodnik jest skłonny obniżyć pensję o około 500 000 euro netto rocznie, aby przekonać zespół z Kampanii do zaoferowania mu nowej umowy. Oczywiste jest, że prezes klubu Aurelio De Laurentiis chce tego lata obniżyć płace klubu, co widać w sytuacji Kalidou Koulibaly’ego, więc gest Mertensa może być tutaj czynnikiem decydującym.

Na razie 35-latek odrzuca wszystkie oferty innych zespołów i jedyną konkretną alternatywą wydaje się być przeprowadzka do belgijskiego Royal Antwerp.

Zobacz również: Lazio blisko sprowadzenia zdolnego bramkarza

Komentarze