Media: Allegri pierwszym wyborem dla Napoli

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Massimiliano Allegri według informacji włoskich mediów wyłania się jako nowy kandydat do objęcia sterów nad Napoli. Włoscy dziennikarze podawali jednak także głosy, że były trener Juventus mógł być też mediatorem między Gennro Gattuso a prezydentem Azzurruch Aurelio De Laurentiisem.

Allegri między Napoli a Juventusem

Napoli wygląda na to, że latem zatrudni nowego trenera, a z klubem rozstanie się obecny opiekun Azzurrich. W ostatnim czasie nie brakowało doniesień na temat kandydatów do objęcia sterów nad zespołem z Neapolu. Faworytem wydawał się Luciano Spalletti, ale wysoko miały też stać akcje Vincenzo Italiano ze Spezii, czy Ivana Juricia z Hellas Werona.

Tymczasem według doniesień Francesco Modugno ze Sky Sport Italia głównym celem sterników Napoli jest zatrudnienie Allegriego. Włoski trener jest podobno w bardzo dobrych relacjach z De Laurentiisem. Chodzą słuchy, że to właśnie pięciokrotny mistrz Serie A z Juventusem przekonał sternika Azzurrich do tego, aby zatrudnił Gattuso.

Były trener Bianconerich miał też przekonywać De Laurentiisa do tego, aby nie zwalniał aktualnego trenera Napoli. Odnotujmy, że team ze Stadio Diego Armando Maradony plasuje się aktualnie na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Azzurri o jeden punkt wyprzedzają piąty Juventus.

W najbliższą niedzielę w spotkaniu 37. kolejki ligi włoskiej Napoli na wyjeździe zmierzy się z Fiorentiną. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, mając na uwadze to, że Gattuso łączony jest z przeprowadzką do klubu z Florencji.

Komentarze