Kolejny krok Interu, przerwana seria Atalanty

Milan Skriniar
PressFocus Na zdjęciu: Milan Skriniar

W poniedziałkowym meczu 26. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał 1:0 (0:0) Atalantę Bergamo. O losach spotkania zadecydowało trafienie Milana Skriniara.

Mecz o przedłużenie zwycięskiej serii

Do poniedziałkowego spotkania przystępowały dwie najlepsze drużyny Serie A w 2021 roku. Teraz chciały potwierdzić dobrą dyspozycję i kontynuować zwycięską passę. Inter Mediolan przed tym meczem mógł się pochwalić sześcioma wygranymi z rzędu, natomiast Atalanta Bergamo triumfowała w czterech ostatnich meczach. Za drużyną Antonio Conte przemawiał również atut własnego boiska, na którym wygrał dziewięć ostatnich ligowych spotkań.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, w którym obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji. Pewnie spisywały się defensywy obu ekip, popisując się także kilkoma ofiarnymi interwencjami. Żaden z zespołów nie uzyskał przewagi i na przerwę schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Skriniar zapewnił Interowi trzy punkty

Druga część meczu świetnie ułożyła się dla Nerazzurrich, którzy objęli prowadzenie w 54. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka w dość dużym zamieszaniu spadła pod nogi Milana Skriniara, który uderzeniem z około jedenastu metrów nie dał szans bramkarzowi Atalanty.

Goście z Bergamo mogli doprowadzić do wyrównania w 69. minucie. Duvan Zapata otrzymał od Mateo Pessiny piłkę na skraju pola karnego i bez większego namysłu zdecydował się na uderzenie. Futbolówka minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia. W końcówce meczu przed szansą stanąl również Mario Pasalić, ale także nie udało mu się doprowadzić do wyrównania.

Inter dzięki tej wygranej utrzymał sześciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Milanem. Atalanta po tej kolejce wylądowała natomiast na piątym miejscu w tabeli. Obecnie ma jeden punkt straty do wyprzedzającej ją Romy. Sprawdź więcej – zobacz tabelę Serie A.