Juventus zdecydował się wykupić skrzydłowego Violi

Federico Chiesa
Pressfocus Na zdjęciu: Federico Chiesa

Federico Chiesa do tej pory grał w Juventusie na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny. We wtorek klub poinformował w oficjalnym komunikacie, że Włoch został przez nich wykupiony. Całość operacji wyniesie Starą Damę 50 milionów euro.

  • Chiesa grał w Juventusie na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny
  • W tym sezonie rozegrał niewiele meczów z uwagi na poważne urazy
  • Klub zdecydował się go wykupić na stałe

Ogromny talent, któremu przeszkadzają kontuzje

Chiesa do Juventusu dołączył na zasadzie wypożyczenia w lutym 2020 roku. Klub został zobligowany do zapłacenia 10 milionów euro za możliwość ściągnięcia piłkarza na dwuletnie wypożyczenie z obowiązkiem wykupu przy spełnieniu odpowiednich warunków, zawartych w umowie. Jednym z nich była kwalifikacja do rozgrywek Ligi Mistrzów na sezon 2022/23. 

Skrzydłowy w trakcie tego sezonu odniósł poważną kontuzję i pozostaje poza grą od 9 stycznia. Udało mu się jednak wywrzeć na tyle dobre wrażenie na zarządzie i sztabie szkoleniowym przed urazem, że Stara Dama zdecydowała się wykupić go w ramach transferu definitywnego. Łącznie wyniesie to klub 50 milionów euro, na co składa się 10 milionów opłaty za wypożyczenie i 40 milionów za transfer. 

Takim ruchem usatysfakcjonowany był bardzo także sam piłkarz, czego wyraz dał za pośrednictwem swoich social mediów. Do tej pory w barwach Juventusu rozegrał 61 meczów, w trakcie których strzelił 18 goli i zanotował 14 asyst.

Komentarze