Juventus podjął decyzję ws. Paulo Dybali

Paulo Dybala
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Paulo Dybala

Juventus FC podjął decyzję, że chce kontynuować współpracę z Paulo Dybala. Wkrótce powinno dojść do spotkania sterników klubu z Turynu z pełnomocnikami Argentyńczyka w celu omówienia warunków przedłużenia kontraktu.

  • Juventus jest zdecydowany na kontynuowanie współpracy z Dybalą
  • La Gazzetta dello Sport donosi, że wkrótce ma dojść do spotkania władz klubu z agentem piłkarza
  • Argentyńczyk na mocy nowego kontraktu ma zarabiać 10 milionów euro rocznie

Juventus zdecydowany na przedłużenie umowy z Dybalą

Juventus FC według doniesień La Gazzetta dello Sport zaplanował już spotkanie z menedżerem reprezentanta Argentyny. Jednocześnie włoscy dziennikarze przekonują, że nie ma pośpiechu w sprawie parafowania nowej umowy, gdyż obie strony są chętne na osiągnięcie porozumienia.

Stara Dama chce zatrzymać jednego ze swoich najważniejszych piłkarzy w ostatnich latach. Jednocześnie klub z Turynu chce chronić swoją inwestycję. Tym bardziej że Massimiliano Allegri, który wrócił do Juve, liczy na skuteczność argentyńskiego napastnika.

Dyrektor sportowy Juventusu Federico Cherubini nie zamierza ryzykować tego, że Dybala może opuścić Juventus latem przyszłego roku. Media we Włoszech sugerują, że napastnik podpisze nową umowę, dzięki której będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 10 milionów euro rocznie.

Dybala trafił do Juve w 2015 roku z Palermo za 40 milionów euro. Tymczasem w 2017 roku z klubem z Turynu zawodnik podpisał nowy kontrakt na pięć lat.

Argentyńczyk aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 7,3 miliona euro rocznie. W ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 26 spotkaniach, strzelając w nich pięć goli.

Czytaj więcej: Allegri z jasnym planem ws. obsady bramki Juventusu

Komentarze