Juventus przygotowuje nowy kontrakt dla wypożyczonego piłkarza

Według informacji Fabrizio Romano Juventus przygotowuje warunki nowego kontraktu dla rewelacji tego sezonu - Matiasa Soule.

Matias Soule
Obserwuj nas w
IMAGO / IPA Sport / Antonio Balasco Na zdjęciu: Matias Soule
  • Matias Soule udał się przed sezonem na roczne wypożyczenie do Frosinone
  • Argentyńczyk zadebiutował już w pierwszej drużynie Juventusu
  • Świetna forma w tym sezonie spowodowała, że “Stara Dama” zamierza zaproponować mu nowy kontrakt

Matias Soule dostanie nowy kontrakt i pewne miejsce w składzie

Juventus przed sezonem postanowił wypożyczyć swojego wychowanka do beniaminka ligi – Frosinone. Matias Soule od początku kampanii 2023/2024 zbiera wiele pochwał i wspaniałych recenzji za swoją grę. 20-letni skrzydłowy imponuje przede wszystkim skutecznością. W 11 rozegranych meczach w Serie A strzelił już 6 bramek, co daje mu miano najlepszego strzelca w drużynie. Do indywidualnego dorobku dołożył również jedną asystę.

Argentyńczyk posiadający włoskie obywatelstwo dołączył do Juventusu w styczniu 2020 roku. Wcześniej reprezentował barwy juniorskiego zespołu Velez. “Stara Dama” za jego transfer zapłacił 2.2 miliona euro. W dorosłej drużynie Juve zadebiutował pod koniec 2021 roku. Do tej pory zagrał w barwach “Bianconeri” 21 razy. Strzelił w tym czasie jednego gola. Obecna umowa Soule z turyńskim klubem obowiązuje do 2026 roku. Juventus chciałby ją przedłużyć co najmniej o kilka lat, plus jest gotów zaoferować zawodnikowi sporą podwyżkę.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze