Juventus pokonał Napoli 1:0 w hicie Serie A. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył Federico Gatti. Bardzo dobre spotkanie rozegrał też Wojciech Szczęsny.

Federico Gatti
IMAGO / Nicolo Campo Na zdjęciu: Federico Gatti
  • Juventus zdobywa cenne trzy punkty w starciu z Napoli
  • Bohaterem Juventusu został Federico Gatti
  • Swój udział w zwycięstwie miał również Szczęsny

Gatti znów daje Juventusowi trzy punkty

Mecz Juventusu z Napoli już od pierwszych minut był rozgrywany w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny podeszły do tego pojedynku z ofensywnym nastawieniem. Pierwsze minuty należały do gości, ale po kilkunastu minutach sytuację w środku pola opanowała Stara Dama.

Znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Dusan Vlahović, ale Serb złym przyjęciem piłki zaprzepaścił szansę na udane wykończenie akcji. Chwilę później to Khvicha Kvaratskhelia miał doskonałą okazję, ale dobrze interweniujący Szczęsny zmusił Gruzina do błędu.

Reprezentant Polski został bohaterem pierwszej części gry. Szczęsny w 38. minucie spotkania popisał się doskonałą interwencją, broniąc strzał Di Lorenzo z bliskiej odległości. Mimo kilku wyśmienitych okazji pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Juventus szybko objął prowadzenie. Dośrodkowanie Cambiaso znakomicie wykorzystał Gatti, który dał prowadzenie gospodarzom. Ten gol wyraźnie nakręcił Bianconerich, którzy od tego momentu grali znacznie pewniej. Napoli natomiast było wolne i przewidywalne.

Azzurri mieli ogromny problem ze sforsowaniem dobrze grającej defensywy Juventusu. Goście co prawda stworzyli kilka ciekawych okazji w tej części gry, ale nie potrafili zaskoczyć Szczęsnego. Reprezentant Polski nie ustrzegł się jednak fatalnego zagrania, po którym Osimhen zdobył gola. Na szczęście dla Polaka napastnik Napoli był na spalonym.

Juventus ostatecznie wyszarpał trzy punkty w meczu z Napoli i przynajmniej do soboty będzie liderem Serie A. Wtedy swój mecz rozegra Inter Mediolan, który będzie rywalizował z Udinese.