Juventus górą w hicie kolejki. Złoty gol Manuela Locatellego [WIDEO]

W niedzielny wieczór AC Milan podejmował na własnym stadionie Juventus. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną "Starej Damy" 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Manuel Locatelli, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał na San Siro.

Piłkarze Juventusu
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Piłkarze Juventusu
  • W niedzielny wieczór AC Milan podejmował na własnym stadionie Juventus
  • Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną “Starej Damy” 1:0
  • Jedynego gola w tym meczu strzelił Manuel Locatelli

Serie A. Juventus pokonał Milan

Spotkanie Milanu z Juventusem na San Siro zapowiadało się niezwykle ciekawie. Obie drużyny zajmowały czołowe lokaty w tabeli Serie A i zarówno jedni jak i drudzy liczyli na komplet punktów.

Pierwsza połowa toczyła się w ospałym tempie. Groźnych sytuacji pod bramkami było jak na lekarstwo, a zawodnicy obu drużyn byli bardzo niedokładni w swoich zagraniach. Najciekawszym momentem w tej części gry było czerwona kartka Malicka Thiaw. Defensor “Rossonerich” sfaulował Moise Keana, który wychodził sam na sam z Antonio Mirante. Ta sytuacja miała ogromny wpływ na dalszy przebieg spotkania.

W drugiej połowie gra Milanu oraz Juventusu dalej nie powalała. “Bianconeri” nie potrafili zaskoczyć defensywy rywali, a “Rossoneri” nie potrafili przeprowadzić groźnej kontry, choć ambicji im nie można było odmówić. W 63. minucie uderzył z dystansu Manuel Locatelli i piłka znalazła się w bramce. Futbolówka po drodze uderzyła w Rade Krunicia, co kompletnie zmyliło golkipera gospodarzy. Reprezentant Włoch w taki sposób uciszył obiekt, na którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Kilka minut później niezwykły groźny strzał z powietrza oddał Federico Gatti, ale Antonio Mirante nie był zmuszony do interwencji. Tuż przed doliczonym czasem gry niezwykły groźny strzał oddał Dusan Vlahović, ale świetną interwencją popisał się doświadczony bramkarz, który tego dnia debiutował w Milanie. W doliczonym czasie gry Mirante jeszcze dwukrotnie popisał się znakomitą paradą. Ostatecznie hit kolejki zakończył się skromnym zwycięstwem Juventusu.

Milan już w środku tygodnia zmierzy się na wyjeździe z Paris Saint-Germain w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Natomiast Juventus w kolejnym meczu ugości na swoim stadionie Hellas Verona.

Milan – Juventus 0:1