Juventus chce zatrzymać Szczęsnego na dłużej, ale Polak musi iść na ustępstwa

Serwis Calciomercato.com informuje, że Juventus chce rozmawiać z Wojciechem Szczęsnym na temat przedłużenia jego umowy. Reprezentant Polski najpewniej będzie musiał się zgodzić na niższe wynagrodzenie.

Wojciech Szczęsny
IMAGO / ABACAPRESS Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
  • Juventus planuje przedłużyć kontrakt ze Szczęsnym
  • Stara Dama zamierza jednak zaproponować mu niższe wynagrodzenie
  • Jego obecna umowa obowiązuje jeszcze przez dwa lata

Szczęsny przedłuży kontrakt z Juventusem?

Kontrakt Wojciecha Szczęsnego z Juventusem obowiązuje obecnie do czerwca 2025 roku. Jego umowa została przedłużona o jeden sezon zaledwie kilka miesięcy temu, gdyż spełnione zostały warunki niezbędne do automatycznego przedłużenia.

Reprezentant Polski jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w drużynie. Bianconeri bardzo cenią umiejętności polskiego bramkarza i chcą zatrzymać go na dużej. Według Calciomercato.com wkrótce mają się rozpocząć rozmowy ze Szczęsnym w sprawie nowej umowy.

Włoskie media podkreślają jednak, że Polak będzie musiał iść na ustępstwa. Stara Dama z pewnością zaoferuje mu niższy kontrakt niż obecnie. Ma to również związek z problemami finansowymi, z którymi zmaga się Juventus. Jak wiadomo, klub z Turynu nie występuje obecnie w europejskich pucharach, co ma duży wpływ na budżet, a ponadto Juventus chce zmniejszyć kwoty przeznaczane na płace zawodników.

Zobacz również: Szef włoskich sędziów zirytowany atakami na jego kolegów

Komentarze