Juventus z przełamaniem, kolejny gol Milika

Juventus - Bologna
PressFocus Na zdjęciu: Juventus - Bologna

Juventus pokonał Bolonię 3:0 w meczu 8. kolejki Serie A. Świetny występ zaliczył Arkadiusz Milik, który zdobył jednego z goli dla Starej Damy, a także miał spory udział przy pozostałych trafieniach dla bianconerich.

  • Juventus przerwał fatalną passę
  • Stara Dama w końcu zdobyła trzy punkty
  • Arkadiusz Milik z golem

Świetny Milik, Skorupski nie zatrzymał Starej Damy

Juventus przystąpił do niedzielnego starcia po pięciu meczach bez zwycięstwa, w tym aż trzech porażkach. Allegri zapowiadał natomiast, że po przerwie na mecze reprezentacyjne Stara Dama rozpoczyna sezon od nowa. Od pierwszej minuty na placu gry zobaczyliśmy aż trzech Polaków: Szczęsnego oraz Milika po stronie bianconerich, z kolei Skorupski rozpoczął w bramce Bolonii.

Mecz w pierwszej części spotkania nie zachwycał. Goście skupili się na próbie kontrataków, a Juventus był bardzo ślamazarny w konstruowaniu swoich akcji, przez co na boisku niewiele się działo i nie oglądaliśmy wielu sytuacji bramkowych.

Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w 24. minucie. Juventus przeprowadził składną i szybką akcję, w której Skorupski był bez szans po strzale Kosticia. Na duże brawa zasługuje w tej sytuacji postawa Arkadiusza Milika, który choć nie miał bezpośredniego udziału przy tym tym golu to wykonał ogromną robotę. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w tej części gry.

Po zmianie stron Juventus podkręcił tempo w tym spotkaniu, choć Stara Dama potrzebowała do tego kilku minut. Ataki przyniosły efekt w 59. minucie, gdy wynik spotkania podwyższył Dusan Vlahović, a już trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. Polak atomowym uderzeniem z pola karnego nie dał żadnych szans Skorupskiemu.

Po trzecim straconym golu Bolonia mocno spuściła z tonu, a na placu gry zrobiło się sporo miejsca. To stworzyło kolejne okazje dla gospodarzy. Bianconeri mieli sytuacje do zdobycia kolejnych goli, jednak ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Juventus pewnie zwyciężył 3:0 rozgrywając jeden z lepszych meczów w tym sezonie.

Komentarze