Inter Mediolan mistrzem Włoch

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan PressFocus

Inter Mediolan po raz 19. w historii klubu sięgnął po mistrzostwo Włoch. Podopieczni Antonio Conte są pewni zdobycia tytułu na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu 2020/21. Szansę na wyprzedzenie klubu z San Siro miała jeszcze Atalanta. Ekipa z Bergamo tylko jednak zremisowała na wyjeździe z US Sassuolo (1:1) i kibice Interu Mediolan mogą już oficjalnie świętować.

Inter najlepszy w Serie A

Inter Mediolan duży krok w kierunku zdobycia tytułu zrobił już w sobotę, kiedy po trafieniach Christiana Eriksena i Achrafa Hakimiego pokonał 2:0 na wyjeździe FC Crotone. Po tym meczu gracze Antonio Conte powiększyli do 14. punktów swoją przewagę nad drugą przed tą kolejką Atalantą. Ekipa z Bergamo w niedzielę zremisowała z US Sassuolo 1:1 i nie ma już szans na dogonienie mediolańczyków w ligowej tabeli.

Przerwanie hegemonii Juventusu

W ostatnich latach rywalizacja we włoskiej Serie A była zdominowana przez Juventus, który zdobył dziewięć tytułów z rzędu. W poprzednich sezonach wiele drużyn starało się przerwać hegemonię Starej Damy, ale za każdym razem ich próby kończyły się fiaskiem. Teraz ta sztuka udała się podopiecznym Antonio Conte, którzy wykorzystali bardzo słabą postawę Juventusu w tym sezonie.

Inter Mediolan sięgnął w tej kampanii po 19. w historii klubu tytuł, a pierwszy od sezonu 2009/10. Jednocześnie stał się drugim najbardziej utytułowanym zespołem w historii ligi włoskiej. Pierwsze miejsce pod tym względem zajmuje Juventus, który mistrzowski tytuł zdobywał 36 razy. Trzeci, z 18 mistrzostwami, jest AC Milan.

Komentarze