Ibrahimovic blisko nowej umowy w Milanie

Zlatan Ibrahmovic
Zlatan Ibrahmovic fot. PressFocus

Zlatan Ibrahimovic według doniesień Sky Sport Italia ma dzisiaj wieczorem lub jutro podpisać nową umowę z Milanem. Szwed ma związać swoją przyszłość z ekipą z San Siro na kolejny sezon.

Do ustalenia drobne szczegóły

Zlatan Ibrahimović już jakiś czas temu miał dojść do porozumienia z przedstawicielami Rossonerich w sprawie nowego kontraktu. Zasygnalizował to już dyrektor techniczny teamu z Mediolanu Paolo Maldini.

Do finalizacji rozmów pozostały do uregulowania już tylko drobne szczegóły między prawnikami a przedstawicielem zawodnika. W tym sezonie reprezentant Szwecji wystąpił łącznie w 17 spotkaniach, w których zdobył 15 bramek. Włoscy dziennikarze podają, że Ibrahimović będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 6,5 milionów euro rocznie.

Idol zagra na Euro

Odnotujmy, że doświadczonego napastnika zabrakło w boju przeciwko Sassuolo, który zakończył się wygraną Czarno-zielonych 2:1. Aktualnie team z Mediolanu ma tylko punkt przewagi nad trzecim Juventusem. W kontekście Ibrahimovicia warto natomiast zaznaczyć, że zostanie powołany do reprezentacji Szwecji na zbliżające się Euro. W tej kwestii w rozmowie z Goal.pl wypowiedział się selekcjoner Trzech Koron.

– Jeśli będzie zdrowy, myślę, że nie tylko znajdzie się w składzie, ale także będzie grał, choć podstawowej jedenastki wciąż jeszcze nie wybrałem. O jego marcowych występach już mówiłem, ale podobało mi się też, jak prezentował się poza boiskiem. Jest stuprocentowym profesjonalistą, który ma dobry wpływ na młodych piłkarzy. Dla nich jeszcze niedawno był idolem. To bardzo dobra wiadomość, że wrócił – mówił Janne Andersson i 39-latku.

Cała rozmowa na Goal.pl

Lazio Rzym
AC Milan
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 26. kwietnia 2021 20:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze