Higuain: Sarri najlepiej mnie rozumie

Gonzalo Higuain
Obserwuj nas w
fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P Na zdjęciu: Gonzalo Higuain

W środowy wieczór oficjalnie potwierdzony został transfer Gonzalo Higuaina do Chelsea FC. W rozmowie z oficjalną stroną klubu ze stolicy Anglii argentyński napastnik wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na taki ruch.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Higuain trafił do angielskiej ekipy na półroczne wypożyczenie, za które Chelsea zapłaci 9 mln euro Juventusowi FC. Przedstawiciel Premier League ma możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia o rok, za które musiałby zapłacić 18 mln euro. Angielski klub może też skorzystać z transferu definitywnego, dopłacając w takim przypadku 36 mln euro.

– Maurizio Sarri wie jak ze mną pracować, szczególnie po stronie emocjonalnej, więc to był jeden z czynników mających wpływ na moją decyzję – powiedział Higuain cytowany przez Football Italia.

– Ten transfer to była dla mnie okazja, której nie mogłem zmarnować. Jestem bardzo podekscytowany, tym, że mogę być piłkarzem Chelsea i ponownie pracować z Sarrim, będąc w klubie o tak dużej historii – dodał Argentyńczyk.

– Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się ukończyć ten ruch i mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć wszystkie cele, które klub wyznaczył sobie od teraz do końca sezonu – zaznaczył zawodnik.

– Jestem zawodnikiem, który zawsze dąży do tego, aby być jeszcze lepszym. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest bycie pokornym, nawet gdy popełniamy błędy, a kiedy to się stanie, zawsze będę starał się poprawić – rzekł “Pipita”.

– Nie jestem kimś, kto lubi dużo mówić o sobie, ale jestem kimś, kto próbuje się poprawić i może dawać z siebie wszystko, korzystając też z tego, co daje mi zespół – zaznaczył Higuain.

Przypomnijmy, że argentyński piłkarz, gdy grał w SSC Napoli pod skrzydłami Sarriego w sezonie 2015/16, w 35 meczach strzelił 36 goli.


Komentarze