Gazidis: Cieszę się, że jestem częścią tego projektu

Radość piłkarzy AC Milanu
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Radość piłkarzy AC Milanu

Przy okazji prezentacji Krzysztofa Piątka kilka zdań wypowiedział dyrektor generalny klubu z Lombardii. Przedstawiciel Czerwono-czarnych podkreślił, że klub jest w świadomości wielu kibiców na całym świecie, dodając, że celem drużyny jest wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Cieszę się, że mogę przedstawić naszego nowego gracza. To kolejna długoterminowa inwestycja klubu, która jest zgodna z finansowym fair-play. Chcę podziękować Leonardo i Paolo Maldiniemu za świetną robotę, którą wykonali latem i robią teraz – mówił Ivan Gazidis w trakcie konferencji prasowej.

– To ekscytujący czas dla wszystkich. Krzysztof Piątek jest zawodnikiem, którego chcieliśmy w naszym klubie: młodym i utalentowanym. Musimy zbudować marzenia, ale aby to osiągnąć, musimy mieć plan. Musimy odbudować zespół na dłuższy czas. Potrzebujemy świetnej dyscypliny, ale nie będziemy pozyskiwać tylko młodych piłkarzy, a także doświadczonych. Musimy szanować obostrzenia UEFA, które zostały na nas nałożone – kontynuował dyrektor generalny Milanu.

– Piątek mieści się w granicach naszych parametrów. To typ zawodnika, którego chcemy w zespole. Mamy już wielu młodych piłkarzy w naszej ekipie. Chcemy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów – zaznaczył Gazidis.

– Dla mnie bycie w Milanie to naprawdę coś wyjątkowego. Milanello to miejsce legenda, gdzie można oddychać piłką nożną. Ten klub ma ważne miejsce w świadomości wielu fanów piłki nożnej. Ostatnie lata nie były łatwe, ale musimy przywrócić Milan na należne mu miejsce. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale ale jestem optymistą – skwitował przedstawiciel Rossonerich.


Komentarze