Dżeko zdecydował w sprawie swojej przyszłości w Interze

Edin Dżeko zgodził się podpisać nowy, krótkoterminowy kontrakt z Interem Mediolan, przedłużający swój dotychczasowy pobyt w stolicy Lombardii o kolejny rok. Takie informacje przekazuje włoska La Gazzetta Dello Sport.

Edin Dżeko
Obserwuj nas w
IMAGO / Just Pictures Na zdjęciu: Edin Dżeko
  • Edin Dżeko podpisze roczny kontrakt z Interem
  • Jego dotychczasowa umowa wygasa wraz z końcem sezonu
  • Napastnik zgodził się na obniżkę wynagrodzenia

Dżeko chce nadal grać w Interze

Edin Dżeko dołączył do Interu Mediolan w sierpniu 2021 roku i udowodnił, że jest ważną postacią w składzie Simone Inzaghiego. Bośniak swoim doświadczeniem oraz intuicją w polu karnym pomaga nerazzurim nie tylko w Serie A, ale również w Lidze Mistrzów.

Napastnik ponownie udowodnił swoją jakość w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z Milanem strzelając gola w 8. minucie gry, co dało jego zespołowi kluczową przewagę na wczesnym etapie tego spotkania.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Dżeko zgodził się podpisać nowy roczny kontrakt z Interem Mediolan wiążący go z klubem do czerwca 2024 roku. Na mocy nowej umowy Bośniak będzie zarabiał pięć milionów euro. To o jeden milion euro mniej niż obecnie.

Dżeko początkowo prosił o dwuletni kontrakt. Otrzymywał również oferty z MLS, ale chęć kontynuowania rywalizacji na wysokim poziomie skłoniła go do zaakceptowania 12-miesięcznego kontraktu w Interze Mediolan.

Zobacz również: Mourinho zachwycony postawą drużyny w półfinale LE

Komentarze