Allegri może zakotwiczyć na Ukrainie. Zaskakujące informacje ws. Włocha

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Massimiliano Allegri według doniesień Match TV prowadzi rozmowy z Szachtarem Donieck. Wygląda zatem na to, że Włoch niebawem może wrócić do pracy trenerskiej.

Niespodziewane głosy

Massimiliano Allegri pozostaje bez zatrudnienia od momentu, gdy rozstał się z Juventusem. Chociaż pojawiały się w mediach różne spekulacje dotyczące byłego trenera Starej Damy, to ostatecznie nie miały przełożenia na oficjalny komunikat w sprawie zatrudnienia.

Ciekawe doniesienia na łamach swojego konta na Instagramie opublikował natomiast dziennikarz Oleg Yaschuk. Jego zdaniem po zakończeniu sezonu z klubem z Doniecka rozstanie się Luis Castro. Szachtar jednocześnie nie przedłuży kontraktu z Portugalczykiem, który wygasa z końcem czerwca, szukając już nowego opiekuna zespołu.

Miejsce Luisa Castra w ukraińskiej ekipie może zająć Massimiliano Allgeri. Włoski szkoleniowiec co prawda jeszcze nie podpisał kontaktu z nowym klubem, ale prowadzi już rozmowy i niewykluczone, że latem obejmie stery nad Górnikami. Włoch wcześniej łączony był z takimi klubami jak: Real Madryt, Olympique Marsylia, Chelsea, czy Roma.

Trener z niezwykłym CV

Allegri to trener niezwykle utytułowany. Ma na swoim koncie sześć tytułów mistrza Serie A, cztery razy wygrał Puchar Włoch i trzykrotnie triumfował w spotkaniach o Superpuchar Włoch. Godne podkreślenia jest również to, że Juventus pod rządami 53-latka dwa razy grał w finale Ligi Mistrzów.

Odnotujmy, że Szachtar to obecnie wicelider ligi ukraińskiej. Do pierwszego Dynama Kijów traci cztery oczka. W najbliższy czwartej ekipa z Doniecka zmierzy się z Romą w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Komentarze