Z reprezentacji Hiszpanii do Maroka. Zawodnik zmieni barwy narodowe

Brahim Diaz
Pressfocus Na zdjęciu: Brahim Diaz

Brahim Diaz do tej pory jedynie raz dostał szansę gry w barwach reprezentacji Hiszpanii. Dziennikarz Lino Bacco przekazał w środę, że zawodnik podjął decyzję o zmianie barw narodowych. Od tej pory będzie grał dla reprezentacji Maroka.

  • Brahim Diaz zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2021 roku w meczu z Litwą
  • Zawodnik postanowił zmienić barwy narodowe i reprezentować Maroko
  • 23-latek uda się z Lwami Atlasu na marcowe zgrupowanie

Brahim Diaz zamienił Hiszpanię na Maroko

Konkurencja w kadrze reprezentacji Hiszpanii jest ogromna, z czego zdają sobie sprawę pretendujący do gry w niej zawodnicy. Niektórzy dostają szansę debiutu, jednak na tym ich przygoda z La Furia Roja się kończy. Tak było w przypadku Brahima Diaza, który jedyny mecz dla Hiszpanii rozegrał 8 sierpnia 2021 roku. Od tamtej pory nie było mu dane założyć koszulkę Czerwonych ponownie. 

Interesujące wieści na temat piłkarza grającego na co dzień w Milanie przekazał Lino Bacco. Zgodnie z informacjami dziennikarza, 23-latek zdecydował się na zmianę barw narodowych. Diaz posiada również obywatelstwo marokańskie i to właśnie dla Lwów Atlasu zdecydował się grać. 

Marokańska federacja starała się namówić ofensywnego pomocnika do zmiany barw narodowych jeszcze przed mundialem w Katarze. Wówczas było już na to za późno. Wszystko wskazuje na to, że w marcu Brahim Diaz uda się na zgrupowanie reprezentacji Maroka. W jego trakcie zespół z północnej części Afryki prawdopodobnie zmierzy się z Kolumbią.

Też u nas: Trener Milanu tłumaczy się z kolejnej wpadki Rossonerich

Komentarze