Leo Messi
Leo Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Tite: Messi musi nauczyć się przegrywać

Trener Brazylii, Tite, skrytykował Lionela Messiego za jego ostatnie wypowiedzi dotyczące korupcji podczas turnieju Copa America.

Czytaj dalej…

Czterdziestą szóstą edycję turnieju, który rozgrywany jest w Ameryce Południowej, wygrała Brazylia. W finale pokonała ona Peru w stosunku trzy do jednego. Wcześniej jednak odbył się mecz o trzecie miejsce, które przypadło Argentynie.

Podczas tego starcia Lionel Messi otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Argentyńczyk nie mógł pogodzić się z tą decyzją i zbojkotował uroczystość wręczenia medali, twierdząc, że to jego sprzeciw przeciwko słabemu sędziowaniu oraz korupcji. Taką postawę skrytykował trener Brazylii – Tite.

– Messi musi mieć więcej szacunku do innych. Powinien zaakceptować fakt, że nie zawsze wygrywa. On się musi nauczyć przegrywania – powiedział selekcjoner Canarinhos, który jeszcze przed półfinałami bardzo chwalił reprezentanta Argentyny.

Przypomnijmy, że Lionel Messi został wyrzucony z boiska w 37. minucie sobotniego meczu przeciwko Peru. Wraz z nim czerwoną kartkę otrzymał Gary Medel.

Komentarze