Kamień milowy w reprezentacyjnej karierze Mane [WIDEO]

Sadio Mane w starciu z Danim Alvesem
PressFocus Na zdjęciu: Sadio Mane w starciu z Danim Alvesem

Sadio Mane ustrzelił hat-tricka w sobotnim starciu Senegalu z Beninem (3:1). To osiągnięcie sprawia, że napastnik Liverpoolu został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii swojej reprezentacji, wyprzedzając Henriego Camarę.

  • Sadio Mane zdobył wszystkie trzy gole dla reprezentacji Senegalu w starciu z Beninem (3:1)
  • Dla napastnika Liverpoolu ostatnie trafienie było 32. w barwach narodowych
  • Tym samym 30-latek wyprzedził Henriego Camarę i został najskuteczniejszym strzelcem w historii swojej reprezentacji

Sadio Mane najskuteczniejszy w historii reprezentacji Senegalu

Sobotni wieczór był wyjątkowy dla Sadio Mane. Reprezentacja Senegalu występowała w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki, a jej rywalem był Benin. Obrońcy tytułu nie dali szans niżej notowanym rywalom i wygrali 3:1. Wszystkie trzy bramki dla gospodarzy zdobył właśnie napastnik Liverpoolu.

Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, później trafił do siatki z gry, a po zmianie stron ponownie nie dał bramkarzowi Beninu szans z jedenastego metra. Skompletowanie hat-tricka miało dla 30-latka wyjątkowo słodki smak.

Ostatnie trafienie było dla niego bowiem 32. w narodowych barwach. Oznacza to, że zawodnik The Reds został najskuteczniejszym strzelcem w historii swojej reprezentacji. Wyprzedził w tej klasyfikacji Henriego Camarę. Napastnik, który lwią część swojej kariery spędził w Grecji i Anglii, zdobył dla Senegalu 31 bramek w latach 1999-2008.

Choć Liverpool przegrał walkę o mistrzostwo Anglii i Ligę Mistrzów, Mane ma za sobą spektakularny sezon. Wraz z kadrą narodową sięgnął po tytuł najlepszej drużyny Afryki, a teraz został jej najskuteczniejszym strzelcem. Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, 30-latek w minionej kampanii rozegrał 51 spotkań. Zanotował w nich 23 gole i pięć asyst.

Zobacz również: Barcelona złożyła obietnicę gwieździe Liverpoolu.

Komentarze