Barcelona złożyła obietnicę gwieździe Liverpoolu

Mohamed Salah
PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Salah

Hiszpańskie media donoszą, że Barcelona skontaktowała się z Mohamedem Salahem. Duma Katalonii chciałaby podpisać kontrakt z Egipcjaninem latem 2023 roku, gdy wygaśnie jego umowa z The Reds.

  • Mohamed Salah ma kontrakt z Liverpoolem do czerwca 2023 roku. Nie doszedł z klubem do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy
  • Barcelona widzi w Egipcjaninie idealną opcję na prawe skrzydło
  • Duma Katalonii chce przekonać 29-latka, by ten za rok trafił do niej jako wolny zawodnik

Barcelona patrzy w przyszłość i już negocjuje z Salahem

FC Barcelona powoli godzi się już z utratą Ousmane’a Dembele. Trudna sytuacja finansowa klubu niemal wyklucza sprowadzenie Raphinhi, więc w zespole brakuje prawoskrzydłowego. Duma Katalonii nie ma jeszcze planu na tę pozycję na najbliższy sezon, ale już rozpoczęła negocjacje z zawodnikiem, który może trafić do niej za rok.

Jak bowiem donoszą hiszpańskie media, Blaugrana rozpoczęła już rozmowy z Mohamedem Salahem. Sytuacja Egipcjanina jest skomplikowana. Pozostał mu rok kontraktu z Liverpoolem, ale obie strony są dalekie od porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy. Barcelona upatruje w tym okazji dla siebie. Klub skontaktował się już ze skrzydłowym i obiecał mu kontrakt, jeżeli ten nie zdecyduje się przedłużyć umowy z The Reds.

29-latek ma za sobą spektakularny sezon. Angielscy dziennikarze wybrali go – z ogromną przewagą nad drugim Kevinem De Bruyne – najlepszym zawodnikiem Premier League. W finale Ligi Mistrzów był najaktywniejszym zawodnikiem swej drużyny i tylko fenomenalna forma Thibaut Courtois sprawiła, że dokończył to spotkanie z zerowym dorobkiem bramkowym.

Salah rozegrał w minionej kampanii 51 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 31 goli i dołożył do tego 16 asyst.

Czytaj więcej: Filar defensywy Holendrów nie zagra z Polską.

Komentarze