Ryan Giggs odsunięty od reprezentacji Walii!

Ryan Giggs
Ryan Giggs PressFocus

Jak donosiliśmy dziś rano, Ryan Giggs został aresztowany pod zarzutem napadu na swoją partnerkę, Kate Greville, a następnie selekcjonera reprezentacji Walii zwolniono po opłaceniu kaucji. Dziś władze walijskiej federacji odsunęły byłego gracza Manchesteru United od drużyny narodowej.

Czytaj dalej…

Według The Sun kobieta odniosła niewielkie obrażenia w trakcie awantury, ale nie wymagała leczenia.

Ryan Giggs zaprzecza zarzutom, ale pomimo tego został odsunięty od prowadzenia reprezentacji Walii.
Walijski Związek Piłki Nożnej (FAW) odwołał zaplanowaną na wtorek konferencję prasową, w trakcie której selekcjoner miał wypowiedzieć się przed czekającymi jego reprezentację spotkaniami przeciwko Stanom Zjednoczonym, Irlandii i Finlandii.

„Walijski Związek Piłki Nożnej i Ryan Giggs wspólnie uzgodnili, że selekcjoner nie będzie zaangażowany w najbliższe zgrupowanie. Naszym bezpośrednim priorytetem jest przygotowanie drużyny do nadchodzących meczów międzynarodowych. Robert Page [jeden z asystentów selekcjonera – przyp. red.], przy wsparciu Giggsa, będzie prowadził reprezentację w najbliższych trzech spotkaniach. Pomagać będzie mu Albert Suivenberg [również asystent selekcjonera – przyp. red.]” – brzmi oficjalny komunikat wydany przez FAW.

Reprezentację Walii czeka spotkanie towarzyskie przeciwko Stanom Zjednoczonym, a po nim dwa mecze w ramach Ligi Narodów. Walijczycy są liderem Grupy 4 występującej w Dywizji B. Po czterech kolejkach mają na koncie 10 punktów, o jeden więcej niż Finowie.
Dotychczasowy bilans reprezentacji pod wodzą legendy Manchesteru United, to 12 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek w 24 meczach.

Komentarze