Niemcom odpadają opcje na nowego selekcjonera. “Nie ma na to szans”

Zwolnienie Hansiego Flicka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Niemiec zmusza władze tamtejszej federacji do szukania następcy 58-latka. Jednym z kandydatów na objęcie tej posady był Ralf Rangnick, który jednak odrzuca taką możliwość, co potwierdził w rozmowie z telewizją ORF.

Ralf Rangnick
IMAGO / Harald Steiner Na zdjęciu: Ralf Rangnick
  • Ralf Rangnick od ponad roku opiekuje się reprezentacją Austrii
  • 65-latek był wymieniany w gronie kandydatów na następcę Hansiego Flicka
  • Były trener Lipska nawet nie rozważa jednak takiej możliwości

Ralf Rangnick nie zastąpi Hansiego Flicka

Reprezentacja Niemiec ma rzecz jasna zapewniony udział w Mistrzostwach Europy 2024, ponieważ będzie gospodarzem tego prestiżowego turnieju. Die Mannschaft nie bierze zatem udziału w eliminacjach, ale za to rozgrywa spotkania towarzyskie, w których prezentuje się fatalnie.

Władze niemieckiej federacji na niecały rok przed startem ME 2024 postanowiły zareagować i zwolniły Hansiego Flicka. Mówi się, że wymarzonymi kandydatami na nowego selekcjonera są Juergen Klopp, Julian Nagelsmann i Roger Schmidt, jednak bardzo trudno będzie zatrudnić jednego z tych trenerów.

W kuluarach przewija się również nazwisko Ralfa Rangnicka, ale taką możliwość odrzucił sam zainteresowany. – Nie ma na to szans. Czternaście miesięcy temu zdecydowałem się podjąć pracę jako selekcjoner reprezentacji Austrii, przygotować tę drużynę do kwalifikacji EURO i wykonać tam dobrą robotę. Tylko to się dla mnie liczy – przyznał były opiekun Lipska w wywiadzie dla telewizji “ORF”.

Komentarze