Etiopia – Wyspy Zielonego Przylądka: jeden gol wyłonił zwycięzcę

Maskotka Pucharu Narodów Afryki

Wyspy Zielonego Przylądka skromnie pokonały Etiopię (1:0) w drugim niedzielnym meczu Pucharu Narodów Afryki 2022. Gola na wagę wygranej ekipy Pedro Leitao Brito strzelił Julio Tavares.

• Reprezentacja Wysp Zielone Przylądka przedłużyła passę bez porażki
  • Po raz ostatni z placu gry na tarczy Pico i spółka schodzili, gdy przegrali z Nigerią 1:2 we wrzesniu 2021 roku
  • W niedzielny wieczór zwycięstwo Niebieskim Rekinom zapewnił Julio Tavares, broniący w przeszłości barw francuskiego Dijon

Wyspy Zielonego Przylądka z udanym startem

Trudno było wskazać faworyta w starciu, które miało miejsce na stadionie w Yaounde. Bukamcherzy więcej szans na końcowy triumf dawali piłkarzom z Wysp Zielonego Przylądka. Niemniej podopieczni Wubetu Abate mieli nadzieję, że uda im się pokrzyżować plany adwersarzy.

W pierwszej odsłonie wyróżniało się bardzo defensywne nastawienie reprezentacji Etiopii. Szczególnie że już od 12 minuty ta drużyna musiała grac w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Yared Bayeh.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wówczas w roli głównej wystą[pił Julio Tavares, który wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie żadnej ze strony nie udało się zmienić rezultatu. Tym samym cenne trzy punkty wywalczyli Kabowerdenczycy. Reprezentacj Wysp Zielonego Przylądka w drugiej kolejce fazy grupowej zagra z Burkina Faso. Tymczasem Etiopię czeka batalia z Kamerunem.