Praca Southgate’a doceniona. Selekcjoner Anglii z nową umową

Gareth Southgate
Pressfocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Gareth Southgate przedłużył kontrakt z angielską federacją. Trener wicemistrza Europy otrzymał kontrakt ważny do końca 2024 roku.

  • Angielska federacja wydała komunikat w sprawie przyszłości aktualnego selekcjonera
  • Gareth Southgate podpisał nową umowę
  • 51-letni Anglik ma pracować z drużyną do końca 2024 roku

Anglia stawia na stabilizację

We wrześniu 2016 roku Gareth Southgate otrzymał nominację na tymczasowego selekcjonera reprezentacji Anglii. 51-trener poprowadził kadrę w czterech spotkaniach. Jego podopieczni spisali się na tyle dobrze, że Gareth Southgate został na stałe. Była to świetna decyzja.

Anglicy pod wodzą nowego selekcjonera awansowali na mundial w 2018 roku, na którym dotarli do półfinału. Ostatecznie nie wywalczyli medalu. Kolejny progres nastąpił podczas tegorocznego Euro 2020, gdzie Trzy Lwy zaszli do finału. Anglia ostatecznie przegrała z Włochami po serii rzutów karnych. Był to jednak najlepszy występ tej kadry na imprezie rangi mistrzowskiej od 55 lat.

Reprezentacja Anglii zakwalifikowała się także na przyszłoroczny mundial. Trzy Lwy w eliminacjach nie przegrały ani razy. W tabeli wyprzedziły między innymi Polskę. W Katarze Anglicy będą jednym z kandydatów do wygrania mistrzostwa świata.

Na mundialu w 2022 roku reprezentację Anglii wciąż ma prowadzić Gareth Southgate, który podpisał kontrakt do 31 grudnia 2024 roku. – To niesamowity przywilej prowadzić ten zespół. Mamy przed sobą wielką szansę. Jesteśmy podekscytowani, tym co drużyna może osiągnąć w przyszłości – powiedział 51-letni selekcjoner. Za jego kadencji Anglia wygrała 44 z 68 spotkań.

Czytaj także: Niespodziewany kandydat na trenera Manchesteru United

Komentarze