PNA 2019: Algieria lepsza od Senegalu

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W meczu grupy C fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki 2019 piłkarska reprezentacja Senegalu przegrała 0:1 z Algierią. Podopieczni Aliou Cisse ponieśli tym samym swoją pierwszą porażkę od 28 czerwca minionego roku.

Zdecydowanie najciekawsze czwartkowe starcie w ramach mistrzostw Afryki było toczone na Air Defence Stadium, gdzie mierzyli się ze sobą zawodnicy Lwów Terangi oraz Lisów Pustyni. W powszechnej opinii przed pierwszym gwizdkiem sędziego nieco więcej szans na zwycięstwo dawano Senegalczykom.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji sytuacji strzeleckich nie było zbyt wiele. W zasadzie tylko w 17. minucie swoich sił po uderzeniu z rzutu wolnego spróbował Bagdad Bunidzah, ale bez efektu. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Tymczasem tuż po zmianie stron Algieria dopięła swego, zdobywając bramkę w 49. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jusuf Bilajlí, wykorzystując świetną akcję w wykonaniu swojego zespołu, gdy piłka między poszczególnymi piłkarzami przemieszczała się jak po sznurku.

Do końca zawodów wynik boiskowej rywalizacji już się nie zmienił. Tym samym pełną pulę zainkasowała Algieria, wygrywając swój mecz 1:0. Po dwóch rozegranych spotkaniach ekipa Djamela Belmadiego ma na swoim koncie sześć punktów.

Senegal – Algieria 0:1 (0:0)

0:1 Bilajlí 49′