Muller ma konkretny plan na zakończenie kariery

Thomas Muller jest coraz bliższy decyzji o zakończeniu piłkarskiej kariery. Niemieckie media informują, że miałoby to nastąpić o Mistrzostwach Europy w 2024 roku.

Thomas Muller
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Muller
  • Thomas Muller rozważa zakończenie piłkarskiej kariery
  • Miałoby to nastąpić po wygaśnięciu jego umowy z Bayernem Monachium
  • Pomocnik chciałby zagrać jeszcze na Mistrzostwach Europy w 2024 roku

Muller zbliża się do emerytury

Thomas Muller od początku swojej seniorskiej kariery reprezentuje barwy Bayernu Monachium. Na przestrzeni około 15 lat uzbierał dla pierwszej drużyny ponad 650 występów, w których strzelił 232 bramki i zaliczył 255 asyst. Nie ulega wątpliwościom, że pomocnik stał się jedną z największych legend w historii klubu z Bawarii.

Niemieckie media informują, że 33-latek znajduje się już u schyłku swojej piłkarskiej przygody. Jego kontrakt z Bayernem obowiązuje do połowy 2024 roku, a władze klubu z chęcią zaproponowałyby mu dłuższą współpracę. Obawiają się jednak, że sam piłkarz jest nastawiony na zakończenie piłkarskiej kariery.

Przed przejściem na emeryturę, Muller chciałby zagrać na jeszcze jednej wielkiej imprezie. Był on zawiedziony niepowodzeniem reprezentacji Niemiec na zeszłorocznym mundialu w Katarze, dlatego pragnie wystąpić w kadrze narodowej również na nadchodzących Mistrzostwach Europy.

Co ciekawe, z Niemcem skontaktowały się już platformy streamingowe, które chciałyby towarzyszyć mu w nadchodzącym sezonie i stworzyć dokument o końcu jego kariery.

Zobacz również:

Szczęsny opuści Juventus. Polak ma plan na resztę kariery
Wojciech Szczęsny

Szczęsny nie przedłuży kontraktu. Co po Juventusie? Wojciech Szczęsny od momentu, w którym wzmocnił Juventus, co jakiś czas musi udowadniać swoją przydatność dla zespołu. Włoskie media co jakiś czas prognozują bowiem, że Bianconeri sprowadzą nowego golkipera w miejsce Polaka. Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski w Juventusie rozegrał 201 meczów (89 czystych kont). Szczęsny swoje statystyki zamierza

Czytaj dalej…

Komentarze