MŚ U-20: Ukraina i Ekwador w ćwierćfinałach

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy dwie kolejne drużyny, która zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata do lat 20 w Polsce. Jest to Ukraina, która pokonała Panamę, a także Ekwador, który okazał się lepszy od Urugwaju.

Pięć goli w Tychach

Bez większych problemów poradzili sobie w poniedziałek nasi wschodni sąsiedzi, których w ramach 1/8 finału Mistrzostw Świata mierzyli się z Panamą. Tylko w pierwszej połowie strzelili oni trzy gole i już po czterdziestu pięciu minutach mogli być niemal pewni awansu do kolejnej fazy.

W 50. minucie bramką kontaktową odpowiedział Ernesto Emanuel Walker, który po świetnym dośrodkowaniu pokonał bramkarza Ukrainy, strzelają tuż obok prawego słupka. Jego trafienie na nic się jednak zdało.

Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem zespół ukraiński zdobył bowiem kolejnego gola. Sergiy Buletsa podwyższył wynik na cztery do jednego czym ostatecznie przypieczętował awans swojej ekipy co ćwierćfinałów.

Ukrain – Panama 4:1 (3:0)
1:0 Sikan 23′
2:0 Popov 41′
3:0 Sikan 45+1′
3:1 Walker 50′
4:1 Buletsa 83′

Ukraina: Lunin – Korniyenko, Beskorovainyi, Bonadr, Popov, Konoplia – Buletsa (Ustymenko 85′), Dryshliuk, Chekj, Tsitaishvili (Kashchuk 63′) – Sikan (Supriaga 67′)

Panama: Dimas – Rodriguez, Gamboa, Trejos, Benitez (Rodriguez 72′) – Harvey – West, Griffith, Walker Willis, Valanta (McKenzie Morales 64′) – Bristan (Mendez 46′)

Ekwador lepszy od Urugwaju

Drugi mecz, który rozpoczął się o godzinie 17:30, był z kolei rozgrywany w Lublinie. Tam lepsza okazała się ekipa Ekwadoru, choć pierwsze minuty należały zdecydowanie do Urugwajczyków.

To oni bowiem wyszli na prowadzenie zaledwie jedenaście minut po pierwszym gwizdku sędziego. Gola na jeden do zera strzelił Ronald Araujo. Potem sytuacja odmieniła się jednak o 180 stopni i trafienie wyrównujące zdobyli Ekwadorczycy, którzy wykorzystali rzut karny za faul Bruno Mendeza.

W 75. minucie drużynie Jorge Celico udało się strzelić gola na jeden do dwóch, a następnie, kilka chwil później, dołożyć jeszcze jedną bramkę. Po raz kolejny przesądził rzut karny, którego sędzia podyktował za zagranie ręką Bruno Mendeza. Tym razem jednak ukarał zawodnika także czerwoną kartką.

Urugwaj – Ekwador 1:3 (1:1)
1:0 Araujo 11′
1:1 Alvarado (k.) 31′
1:2 Quintero 75′
1:3 Plata (k.) 83′

Urugwaj: Israel – Ancheta, Mendez, Araujo, Busquets (Gomez 88′) – Sanabria, Acevedo, Ginella (Schiappacasse 78′) – Rodriguez, Nunez Ribeiro, Rodriguez (Barrios 88′)

Ekwador: Raimirez Preciao – Espinoza, Porozo Vernaza, Vallecilla, Palacios – Cifuentes (Alcivar 89′), Quintero – Plata, Alvarado (Segura 90+3′), Rezabala (Castillo 90+1′) – Campana