Lucescu: Wojna sprawia, że mecz Ukraina – Włochy będzie jeszcze bardziej epicki

Ukraina - Włochy to mecz, przyciągający największą uwagę spośród wszystkich poniedziałkowych spotkań w eliminacjach do Euro 2024. Przed tym starciem ciekawą opinią podzielił się Mircea Lucescu, odnosząc się do wojny, która ma wciąż miejsce na Ukrainie.

Mircea Lucescu
Obserwuj nas w
fot. Imago / Seskim Photo Na zdjęciu: Mircea Lucescu
  • Finał rywalizacji w grupie C zapowiada się bardzo ciekawie
  • Przed meczem Ukraina – Włoch wypowiedział się Mircea Lucescu w rozmowie z Tuttosport
  • Doświadczony trener wprost powiedział, że wojna na Ukrainie sprawia że spotkanie może byc jeszcze bardziej elektryzujące

Mircea Lucescu o spotkaniu Ukraina – Włochy

Ukraina – Włochy to mecz grupy C w ramach eliminacji Euro 2024. Końcowe rozstrzygnięcie będzie miało wpływ na to, która z ekip finalnie wywalczy bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Wypowiedział się na temat tego starcia legendarny trener.

– Połowa kadry narodowej składa się z zawodników, których trenowałem, biorąc ich pod swoją opiekę, gdy byli jeszcze bardzo młodzi w Szachtarze Donieck i Dynamo Kijów – mówił Mircea Lucescu w rozmowie z Tuttosport.

– Zaprosili mnie do tej chwili, kiedy cały naród żyje w wielkim oczekiwaniu i podekscytowaniu, na mecz, który może stać się historyczny. Nie trzeba dodawać, że trwająca wojna sprawia, że ​​mecz jest jeszcze bardziej epicki – kontynuowały znany trener.

– Zawodnicy wniosą na boisko ból i dumę całego kraju, a także będą chcieli odnieść sukces w kwalifikacjach – powiedział Lucescu.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze