Jose Mourinho kandydatem do objęcia sterów czołowej reprezentacji

Reprezentacja Brazylii jest w trakcie poszukiwania nowego selekcjonera. Ciekawe wieści przekazał The Athletic, sugerując, że Jose Mourinho jest rozważany przez sterników Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej.

Jose Mourinho
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Jose Mourinho i jego przyszłość w AS Roma jest bardzo niepewna
  • Portugalski trener jest rozważany jako następca Tite na stanowisku selekcjonera reprezentacji Brazylii
  • The Sepcial One ma kontrakt ważny z klubem z Rzymu do końca czerwca 2024 roku

Mourinho łączony z reprezentacją Brazylii

Reprezentacja Brazylii jest przede wszystkim zainteresowana zatrudnieniem Carlo Ancelottiego. Włoch od dłuższego czasu łączony jest z posadą opiekuna Canarinhos.

The Athletic podało natomiast, że nie tylko aktualny trener Realu Madryt jest na celowniku Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej. Okazuje się, że wysoko stoją także akcje Jose Mourinho.

Godne uwagi jest to, że prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej Ednaldo Rodriguez negocjował już z Anceliottim. Włoch jednak dał jednoznaczny sygnał, że nie chce podejmować żadnej decyzji w trakcie trwania sezonu. Priorytetem dla doświadczonego trenera jest też kontynuowanie pracy w klubie z La Liga.

Tym samym Brazylijska Federacja Piłkarska przygotowała listę związaną opcjami alternatywnymi. Otwierają tacy trenerzy jak: Jose Mournho, Jorge Jesus, czy Fernando Diniz i Abel Ferreira.

Czytaj więcej: Wstępne porozumienia zawodnika z Romą. Mourinho przechytrzy Barcelonę?

Komentarze