Deschamps nie chce ustąpić, 5 lipca spotkanie na szczycie

Didier Deschamps
Didier Deschamps fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Francji była w trakcie Mistrzostw Europy postrzegana jako jeden z faworytów do końcowego triumfu. Ostatecznie Trójkolorowi nie spełnili pokładanych w nich nadziei, odpadając z turnieju już na etapie 1/8 finału. Tymczasem media we Francji donoszą, że Didier Deschamps nie zamierza ustępować ze stanowiska.

  • Selekcjoner reprezentacji Francji nie zamierza rezygnować z pracy w roli selekcjonera
  • Didier Deschamps ma kontrakt ważny do końca mundialu w Katarze
  • Aktualny opiekun Trójkolorowych ma 5 lipca odbyć spotkanie z prezesem Francuskiej Federacji Piłkarskiej

Didier Deschamps nie chce rezygnować

Reprezentacja Francji przegrała z Helwetami po serii rzutów karnych. Kluczową jedenastkę w szeregach aktualnych mistrzów świata zmarnował Kylian Mbappe. Mimo rozczarowującego występu to aktualny opiekun reprezentacji Francji chce nadal kontynuować swoją pracę.

Deschamps swoje życzenie będzie mógł potwierdzić podczas spotkania z Noelem Le Graetem, prezesem Francuskiej Federacji Piłkarskiej. Były trener Olympique Marsylia prowadzi francuską drużynę narodową od 2012 roku. Jego umowa obowiązuje do końca grudnia 2022 roku.

Spotkanie między Deschampsem a sternikiem francuskiej centrali ma się odbyć 5 lipca. Do rozmowy z udziałem obu panów ma dojść w Guingamp w domu prezesa Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Mistrzostwa Europy to już przeszłość dla Trójkolorowych. Tymczasem kolejne zadanie do wypełnienia Didier Deschamp ma w kontekście walki o awans na mundial w Katarze. Reprezentacja Francji aktualnie w tabeli grupy D eliminacji do mistrzostw świata plasuje się na pierwszej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów na koncie.

Czytaj więcej: Man Utd porozumiał się z BVB ws. hitu transferowego

Komentarze