Euro U-21: Hiszpania nie dała szans Francji

Mistrzostwa Europy U-21
Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy U-21

W drugim czwartkowym półfinale Euro U-21 piłkarska reprezentacja Hiszpanii pokonała 4:1 Francję. Jednocześnie podopieczni Luisa de la Fuente wygrali swój trzeci mecz z rzędu.

Drugi finalista młodzieżowych mistrzostw Europy miał zostać wyłoniony na MAPEI Stadium. Za faworyta rywalizacji uchodziła ekipa z Półwyspu Iberyjskiego. Niemniej podopieczni Sylvaina Ripolla nie zamierzali tanio sprzedać skóry.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jean-Philippe Mateta, który wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Juniora Firpo. Trójkolorowi objęli zatem jednobramkowe prowadzenie.

Radość z prowadzenia w szeregach Francuzów nie trwała jednak zbyt długo. Do wyrównania w 29. minucie doprowadził Marc Roca, wykorzystując błąd golkipera rywali, kierując. To jednak nie było wszystko, na co było stać Hiszpanów. Rzutem na taśmę jeszcze w pierwszej połowie bramkę na 2:1 zdobył Mikel Oyarzabal.

Po zmianie stron hiszpańska drużyna kontynuowała egzekucję na swoich przeciwnikach. Najpierw Dani Olmo podwyższył prowadzenie La Furini w 49. minucie, wykorzystując podanie Fabiana Ruiza. Tymczasem w 69. minucie wynik rywalizacji ustalił Mayoral, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry.

Do końca meczu wynik spotkania już się nie zmienił. Tym samym Hiszpania wygrała 4:1, co zaowocowało tym, że w finale Euro U-21 team z południa Europy zmierzy się z Niemcami. Bój ten zaplanowany jest na niedzielny wieczór.

Hiszpania – Francja 4:1 (2:1)

0:1 Mateta 16′ (k.)