Copa America: Chile nie dało szans Japonii

Alexis Sanchez

W meczu grupy C Copa America, reprezentacja Chile wysoko 4:0 pokonała Japonię.

Chilijczycy wynik spotkania otworzyli cztery minuty przed przerwą. Po dośrodkowaniu Charlesa Aranguiza z rzutu rożnego, bramkarza japońskiego zespołu uderzeniem głową pokonał Erick Pulgar.

Dziewięć minut po przerwie na 2:0 podwyższył Eduardo Vargas, który po podaniu Mauricio Isli trafił do siatki z szesnastu metrów.

W 82. minucie trzeciego gola zdobył Alexis Sanchez, który wpisał się na listę strzelców po kolejnym dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilkadziesiąt sekund później wynik spotkania na 4:0 ustalił Vargas, który przelobował wychodzącego z bramki Osako.

Japonia – Chile 0:4 (0:1)

0:1 Pulgar 41′
0:2 Vargas 54′
0:3 Sanchez 82′
0:4 Vargas 83′