CONMEBOL i UEFA chcą zorganizować piłkarski hit

Piłkarze reprezentacji Argentyny
Piłkarze reprezentacji Argentyny fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch według doniesień Diario Ole może zmierzyć się w meczu kontrolnym z Argentyną. Jeśli tego typu starcie doszłoby do skutku, to zmierzyłyby się ze sobą drużyny mistrzów Europy i Ameryki Południowej.

  • W roku 2022 może dojść do meczu na szczycie
  • Są plany, aby doszedł do skutku mecz z udziałem reprezentacji Argentyny i reprezentacji Włoch
  • Spotkanie z udziałem mistrzów Europy i mistrzów Ameryki Południowej miałoby się odbyć w Buenos Aires lub Neapolu

Reprezentacja Włoch zmierzy się z Argentyną?

Reprezentacja Włoch po serii rzutów karnych w minioną niedzielę w pokonanym polu pozostawiła Anglię, wygrywając po serii rzutów karnych 3:2. Kilka godzin wcześniej Albicelestes pokonali 1:0 Brazylię w finale Copa America.

Tymczasem według informacji argentyńskiej gazety Ole władze UEFA i CONMEBOL rozważają rozegranie meczu z udziałem reprezentacji Włoch i Argentyny. Kłopotem jest jednak znalezienie wolnego terminu na napiętej liście meczów.

Argentyńscy dziennikarze sugerują, że rozegranie Międzynarodowego Meczu o Superpuchar Europy, mogłoby się odbyć w 2022 roku, biorąc pod uwagę fakt, że nie będzie rozegrany Puchar Konfederacji. Tego typu spotkanie miałoby zostanie rozegranie na stadionie Diego Armando Maradony w Buneos Aires lub Neapolu.

Argentyna i Włoch to kraje najbardziej kojarzone z życiem i karierą piłkarską byłego legendy Napoli, która zmarła w listopadzie w wieku 60 lat.

Medialne doniesienia dają do zrozumienia, że rozmowy w sprawie zorganizowania meczu trwają, ale nie będzie o to łatwo ze względu na napięty terminarz spotkań. Tym bardziej że w listopadzie i grudniu przyszłego roku rozgrywane będą w Katarze mistrzostwa świata.

Czytaj więcej: Poznaliśmy mistrza Europy. Włosi triumfują po raz drugi w historii

Komentarze