Co się stało z jakością reprezentacji Niemiec? “Ma to związek z nastrojami w kraju”

Reprezentacja Niemiec jest ostatnio daleka od dyspozycji, która zadowalałaby kibiców. Po przegranym meczu z Japonią (1:4) na temat kadry Hansa-Dietera Flicka wypowiedział się Lothar Matthaus.

Lothar Matthaus
fot. Imago / Nico Herbertz Na zdjęciu: Lothar Matthaus
  • Reprezentacja Niemiec ostatnio sobie nie radzi
  • Lothar Matthus cytowany przez Bild wprost przekonywał, że z drużyną jest coś nie tak
  • Die Mannschaft są bez wygranej od pięciu spotkań

Lothar Matthuas o reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec w ostatnich pięciu spotkania nie odniosła ani jednego zwycięstwo, notując cztery porażki i remis. Opinią na temat Die Mannschaft podzielił się były reprezentant kraju.

– Wiem, co wydarzyło się w Niemieckiej Federacji Piłkarskiej w ostatnich miesiącach. Flick nie był już wspierany przez nikogo poza Rudim Vollerem – mówił Lothar Matthaus cytowany przez Bilda.

Flick uparcie stawia na swoim. “Jestem właściwym trenerem na stanowisku selekcjonera”
Hans-Dieter Flick

Flick po meczu Niemcy – Japonia Reprezentacja Niemiec ostatnio znajduje się w dołku. Co prawda drużyna Hansiego-Dietera Flicka jest pewna gry na Euro 2024, będąc gospodarze tej imprezy. Niemniej sam selekcjoner nie jest pewny utrzymania posady. – Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zawsze doskonale przygotować zespół. Myślę, że my jako sztab szkoleniowy robimy

Czytaj dalej…

– Tak, musimy wspierać trenera. Coś jest jednak nie tak. Gdzieś stracił zaufanie, które zdobył w Bayernie – kontynuował Niemiec.

– Coś się stało. I już nie do końca wierzę w słowa wypowiadane przez graczy. Według nich muszą coś zwrócić Hansi Flickowi. Dlaczego więc przez kilka miesięcy nic mu nie zwrócili? Daje to dużo do myślenia – przekonywał Matthaus.

– Wydaje mi się, że relacje zawodników z trenerem nie są takie, jak wydaje się każdemu z zewnątrz. Ma to także związek z nastrojami w kraju. Rozmawiamy o tym, co media będą relacjonować w ciągu najbliższych dni – mówił 62-latek.

– Jesteśmy narodem piłkarskim, ale nie pokazujemy tego – zakończył 150-krotny reprezentant Niemiec.

Czytaj więcej: Kompromitacja Niemców! Nastał koniec Flicka w reprezentacji?

Komentarze