Brazylia zdemolowała rywali. Brazylijska samba zagrała

Neymar

Reprezentacja Brazylii rozbiła 5:0 (2:0) Boliwię w meczu pierwszej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Dwa trafienia w tym starciu zaliczył Roberto Firmino. Dwie asysty zanotował z kolei Neymar. Canarinhos swój kolejny mecz rozegrają ze środy na czwartek, mierząc się z Peru.

Reprezentacja Brazylii przystępowała do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Warto zaznaczyć, że dla podopiecznych Tite było to pierwsze spotkanie po przerwie pandemicznej. Z kolei Boliwijczycy mieli plan, aby zakończyć serię kolejnych porażek w delegacji.

W pierwszej odsłonie zawodnicy Canarinhos wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Wynik meczu otworzył już w 16. minucie Marquinhos, wykorzystując podanie od Danilo. Z kolei w 30. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino. Do przerwy wszystko zatem układało się zgodnie z planem gospodarzy.

Po zmianie stron piłkarz Liverpool FC skompletował dublet. Roberto Firmino z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki po zagraniu Neymara. Gol na 4:0 dla Brazylii padł po samobójczym trafieniu Jose Maríi Carrasco. Tymczasem wynik spotkania ustalił Philippe Coutinho, który po centrze z boku boiska zdobył bramkę po strzale głową.

W tabeli eliminacji do mistrzostw świata w Ameryce Południowej ekipa Tite jest obecnie liderem, mogąc pochwalić się najlepszym bilansem goli. Na drugim miejscu plasuje się Kolumbia, która pokonała ostatnio Wenezuelę 3:0.

Drużyna Carlos Queiroza losy meczu rozstrzygnęła w pierwszej odsłonie, gdy zaaplikowała rywalom trzy gole. W 16. minucie strzelanie na Estadio Metropolitano Roberto Melendez rozpoczął Duvan Zapata. W kolejnych fragmentach spotkania Luis Muriel dołożył kolejne dwa trafienia.

Brazylia – Boliwia 5:0 (2:0)

1:0 Marquinhos 16′
2:0 Roberto Firmino 30′
3:0 Roberto Firmino 49′
4:0 Carrasco 66′ (sam.)
5:0 Coutinho 73′

Kolumbia – Wenezuela 3:0 (3:0)

1:0 Zapata 16′