Anglicy rozważają sensacyjną zmianę na stanowisku selekcjonera

Wraz z końcem 2024 roku wygasa kontrakt Garetha Southgate'a z reprezentacją Anglii. Tamtejsza federacja, według redakcji Daily Mail w miejsce Anglika widziałaby Pepa Guardiolę. Scenariusz, w którym Southgate przedłuża umowę również jest jednak realny.

Pep Guardiola
Obserwuj nas w
Imago/Andrew Yates Na zdjęciu: Pep Guardiola
  • Kontrakt Garetha Southgate’a wygasa wraz z końcem 2024 roku
  • Angielska Federacja rozważa zatrudnienie w jego miejsce Pepa Guardioli
  • Problemem może okazać się jednak kontrakt Hiszpana z Manchesterem City. W tej sytuacji a grę wchodzi też przedłużenie umowy z Southgatem

Anglicy myślą nad zmianą selekcjonera na Guardiolę

Gareth Southgate prowadzi reprezentację Anglii już od 2016 roku. Pod jego wodzą Lwy Albionu dotarły do finału EURO 2020, w którym przegrały z Włochami. Wraz z końcem 2024 roku wygasa umowa szkoleniowca, a tamtejsza federacja ma twardy orzech do zgryzienia.

FA bierze pod uwagę możliwość zastąpienia trenera, a wymarzonym kandydatem do tej roli jest Pep Guardiola. Takie informacje przekazali dziennikarze Daily Mail. Hiszpan byłby gotowy wysłuchać propozycji, jednak na przeszkodzie stoi jego kontrakt z Manchesterem City. Ten wygasa dopiero w 2025 roku. 

Federacja bierze również pod uwagę przedłużenie umowy z Southgatem. Wówczas 53-latek poprowadziłby Lwy Albionu do kolejnych Mistrzostw Europy, tym razem rozgrywanych w 2024 roku w Niemczech.

Czytaj również: Hiszpanie z oświadczeniem ws. Rubialesa. “Niedopuszczalne zachowanie”

Komentarze