Pioli po meczu z Torino: kluczem do sukcesu było pozytywne nastawienie

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

AC Milan wywalczył awans do 1/4 finału Pucharu Włoch we wtorkowy wieczór, eliminując z rozgrywek Torino FC. Rossoneri wygrali z turyńską ekipą po serii rzutów karnych 5:4. Po zakończeniu meczu przed kamerą klubowej telewizji występ swoich podopiecznych skomentował trener lidera Serie A.

AC Milan co prawda w trakcie minionego weekendu pokonał w lidze Torino FC 2:0. Niemniej w meczu Coppa Italia tak łatwo już Czerwono-czarnym nie poszło. Mediolańczycy nie tylko nie zdołali rozstrzygnąć losów rywalizacji w 90 minutach gry, ale nawet w dogrywce. W związku z tym musieli wziąć udział w konkursie rzutów karnych.

– Ogólnie jestem zadowolony z występu swoich piłkarzy, mając na uwadze to, że było to nasze czwarte spotkanie w dziewięć dni. Nigdy nie brakowało nam jednak ducha walki i chęci wywalczenia awansu – przekonywał Stefano Pioli w rozmowie z Milan TV.

– Szkoda, że nie udało się rozstrzygnąć losów meczów w 90 minutach, ale i tak pokazaliśmy się z dobrej strony. Nie jest łatwo zamienić na gola pięć rzutów karnych na pięć możliwych. Nam się udało i to cieszy – kontynuował Włoch.

– Wierzymy w swoje umiejętności. W trakcie swoich meczów zawsze staramy się myśleć pozytywnie, zachowując koncentrację. To daje nam korzyści, bo dzięki temu jesteśmy w stanie wygrywać trudne mecze – zaznaczył Pioli.

Godne uwagi jest to, że w ramach 1/4 finału Pucharu Włoch piłkarze Rossonerich zmierzą się ze zwycięzcą starcia ACF Fiorentina – Inter Mediolan, które zacznie się dzisiaj o godzinie 15:00. Tymczasem w najbliższy poniedziałek w ramach włoskiej ekstraklasy Milan zmierzy się na wyjeździe z Cagliari Calcio.

Komentarze