Puchar Polski: Raków z kłopotami, derbowy triumf Legii, gol z połowy boiska – podsumowanie 1/16 finału

Piłkarze Rakowa Częstochowa
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Wyniki 1/16 finału Fortuna Puchar Polski. Na 18 października zaplanowano aż sześć spotkań. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Pogoń wróciła do żywych, Korona odpadła na finiszu

Wtorkowe granie w Fortuna Puchar Polski rozpoczęło się od meczu z udziałem trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała i Pogoni Szczecin. Drużyna z czwartego szczebla rozgrywkowego prowadziła już 2:0 (pierwszy gol strzelony z połowy boiska), aby finalnie rozegrać dogrywkę i rzuty karne z przedstawicielem Ekstraklasy. Faworyt finalnie zwyciężył 12:11 w serii jedenastek.

Trudności z pokonaniem niżej notowanego przeciwnika miał też Raków Częstochowa. Wicemistrz Polski finalnie wyeliminował Zagłębie Sosnowiec po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry). Dogrywkę zobaczyli zaś kibice w Mielcu. Stal przegrała jednak 0:3 z Piastem Gliwice. Na gola prawie do samego końca musieli czekać też fani w Łęcznej. Ich Górnik okazał się minimalnie lepszy od Korony Kielce. Dalej gra także KKS Kalisz, który ograł u siebie Olimpię Elbląg. Na koniec Legia rozprawiła się w Płocku z Wisłą w derbach Mazowsza.