“Trudno mi zrozumieć, jak Real Madryt może grać tak źle w pierwszej połowie i tak dobrze w drugiej”

Carlo Ancelotti

Real Madryt odniósł przekonujące zwycięstwo nad Atletico Madryt (3:1) w meczu 1/4 finału Pucharu Króla. Mistrzowie La Liga jednocześnie zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Po meczu opinią na temat spotkania podzielił się trener Los Blancos.

• Real Madryt znalazł się w 1/2 finału krajowego pucharu
  • W czwartek wieczorem Królewscy okazali się lepsi po dogrywce od lokalnego przeciwnika Atletico Madryt
  • Na temat starcia derbowego kilka słów wyraził opiekun Los Blancos

Carlo Ancelotti skomentował mecz Real – Atletico

Real Madryt awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczył po dogrywce. Zawdzięcza go golom Rodrygo, Karima Benzemy i Vinciusa Juniora. Autorem honorowego trafienia dla Los Colchoneros był Alvaro Morata, który w przeszłości bronił barw Królewskich.

Poświęcenie każdego zawodnika, w tym zmienników, daje wiele. Wspaniale jest mieć graczy, którzy mogą zrobić decydującą różnicę. Dzisiaj za nami znowu bardzo trudny mecz. Atletico było lepsze w pierwszej połowie, ale myślę, że druga połowa była bardzo dobra dla Realu Madryt. Po dogrywce byliśmy na dobrej drodze – mówił Carlo Ancelotti cytowany przez Markę.

Byłem bardzo zły w przerwie spotkania przeciwko Villarreal, ale nie dzisiaj. Zawsze wierzę, że Real Madryt ma zasoby, aby ulepszyć grę. Druga połowa to bardziej kwestia mentalności niż zmian taktycznych. Energii było więcej, a zmiany dodały zespołowi umiejętności – przekonywał Włoch.

W każdym razie bardzo trudno mi zrozumieć, jak Real Madryt może grać tak źle w pierwszej połowie i tak dobrze w drugiej – podsumował trener Realu.