West Ham – Leeds: zadecydowały dwie bramki, grał Klich

Michail Antonio
PressFocus Na zdjęciu: Michail Antonio

W 1/32 Pucharu Anglii West Ham United wygrał z Leeds United 2:0. Młoty awansowały do następnej rundy FA Cup. Łukasz Fabiański w tym spotkaniu nie wystąpił. Z kolei Mateusz Klich rozegrał cały mecz w szeregach Pawi.

• Po pierwszej połowie Młoty prowadziły 1:0. Jedynego gola zdobył Manuel Lanzini
  • Pod koniec spotkania rezultat potyczki na 2:0 ustalił Jarrod Bowen
  • Dla Młotów to trzecia kolejna wygrana. Wcześniej ekipa z Londynu zanotowała dwa triumfy w Premier League

Lanzini i Bowen bohaterami niedzielnej potyczki

Gracze West Ham United mogli szybko otworzyć wynik potyczki z Leeds United. W dziesiątej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jarrod Bowen, ale w porę interweniował jeden z zawodników rywali, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Klich i spółka byli zmuszeni do odrabiania strat od 34. minuty. Wtedy to zrobiło się duże zamieszanie pod bramką Pawi, które najlepiej wykorzystał Lanzini. Sędzia dokonał jeszcze wideoweryfikacji, czy nie było spalonego, ale finalnie bramka została uznana.

Pod koniec tej części gry Młoty mogły podwyższyć. Okazję miał tym razem Ryan Fredericks, lecz na posterunku był Illan Meslier, który utrzymał Leeds United w grze.

Golkiper Pawi wykazał się umiejętnościami także w 52. minucie. Wówczas poradził sobie z groźnym uderzeniem Bowena z narożnika pola karnego.

W 73. minucie okazję do wyrównania miał Klich. Polak znalazł się w dobrej sytuacji, lecz uderzył obok bramki West Ham United.

W końcówce Młoty przeprowadziły skuteczną kontrę. Na listę strzelców wpisał się Bowen i ostatecznie gospodarze pokonali Leeds United 2:0.