Złe wieści dla Arsenalu. Stoper wypada z gry na wiele tygodni

Pesymistyczne wiadomości na temat stanu zdrowia Williama Saliby przekazali dziennikarze L'Equipe. Defensor doznał urazu w meczu Ligi Europy ze Sportingiem. Kontuzja może wykluczyć go z gry na wiele tygodni.

William Saliba
Pressfocus Na zdjęciu: William Saliba
  • William Saliba już w 20. minucie meczu z Arsenalem zmuszony był opuścić boisko
  • Stoper doznał kontuzji pleców i może wypaść z gry na wiele tygodni
  • Didier Deschamps w jego miejsce będzie musiał powołać do kadry Francji innego obrońcę

Kontuzja Saliby szansą na występy dla Jakuba Kiwiora?

William Saliba już w 21. minucie meczu ze Sportingiem musiał opuścić boisko. Francuz doznał urazu, a Mikel Arteta zmuszony był go zmienić. Środkowego defensora zastąpił Rob Holding, a kibice Arsenalu zadrżeli na myśl o dłuższej absencji zawodnika.

Informacje na temat stanu zdrowia Francuza przekazali dziennikarze L’Equipe. Ich zdaniem środkowy obrońca doznał kontuzji pleców, a jego absencja może wynieść nawet kilka tygodni. Z tego powodu Didier Deschamps zmuszony będzie powołać w jego miejsce do reprezentacji Francji na najbliższe spotkania eliminacji do Euro innego stopera.

W gronie kandydatów na miejsce Saliby wymieniani są Jean-Clear Todibo, a także Axel Disasi. Według redakcji RMC Sport decyzja selekcjonera Trójkolorowych powinna zostać ogłoszona w przeciągu najbliższych dwóch dni.

Kontuzja Saliby może stanowić okazję do częstszych występów dla Jakuba Kiwiora. Aktualnie Polak przegrywa rywalizację o miejsce w składzie także z Robem Holdingiem.

U nas także: Arsenal ustalił cenę za defensora. Liczy na wiele letnich ofert

Komentarze