Wilshere zakończył karierę. Zostanie trenerem

Jack Wilshere
PressFocus Na zdjęciu: Jack Wilshere

Jack Wilshere poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery w wieku zaledwie 30 lat. Były pomocnik Arsenalu i reprezentacji Anglii zostanie trenerem. Anglik będzie prowadził drużynę młodzieżową Kanonierów, informuje The Athletic.

  • Jack Wilshere zakończył piłkarską karierę
  • Gracz zaliczył 182 występy w Premier League i 34 dla reprezentacji Anglii
  • Anglik wkrótce zostanie trenerem drużyny Arsenalu do lat 18

Wilshere zostanie trenerem młodzieżowej drużyny Arsenalu

Jack Wilshere w swojej karierze zaliczył 182 występy w Premier League oraz 34 w reprezentacji Anglii. – To była niewiarygodna podróż wypełniona tak wieloma niesamowitymi momentami i czuję się zaszczycony, że doświadczyłem wszystkiego, co udało mi się osiągnąć w karierze. Od bycia małym chłopcem kopiącym piłkę w ogrodzie po kapitana mojego ukochanego Arsenalu i granie dla mojego kraju na mistrzostwach świata – napisał były gracz w mediach społecznościowych.

Wilshere spędził ostatni sezon w duńskiej drużynie Aarhus, ale były reprezentant Anglii postanowił, że nie powróci do gry w przyszłym sezonie. Dwukrotny zdobywca Pucharu Anglii spędził w Arsenalu 17 lat, awansując w młodzieżowych zespołach, zanim zadebiutował w pierwszym zespole w 2008 roku i zostając najmłodszym debiutantem klubu w lidze w wieku 16 lat i 256 dni.

Zanotował 197 występów w pierwszej drużynie Arsenalu, zanim odszedł w 2018. Później trenował jeszcze w zespole Kanonierów będąc wolnym zawodnikiem. W lutym podpisał krótkoterminową umowę z Aarhus, ale teraz zdecydował się zawiesić buty na kołku.

The Athletic informuje, że Wilshere wkrótce zostanie trenerem drużyny Arsenalu do lat 18.

Zobacz również: Laporta skomentował spekulacje dotyczące Ronaldo. “FC Barcelona atrakcyjnym klubem dla najlepszych”

Komentarze